Категорії
Різне

Вчені виявили ознаки життя після смерті

Новітні наукові видання повідомляють про те, що навіть після смерті життя в людському організмі триває. Як з’ясували журналісти «Фрази», за словами дослідників, після «кінця» в клітинах триває експресія генів, що є одною з центральних ознак життя.

Генетична експресія – явище, коли інформація, записана в ДНК, конвертується в «інструкції» для створення протеїнів і інших молекул, – триває в деяких випадках після смерті організму.

На думку дослідника Пітера Нобля з університету Вашингтона, всі клітини після смерті організму в цілому починають відчайдушну боротьбу за виживання. Здатність клітин виживати в таких умовах різна і залежить від часу генерації клітин, тривалості життя і стійкості конкретної популяції, повідомляє Live Science.

«Не всі клітини вмирають, коли вмирає організм. Деякі з них мають різні періоди життя, народження і різну стійкість до екстремальних ситуацій », – розповів Нобль.

Як і слід було очікувати, найбільшу «живучість» продемонстрували стовбурові клітини. Вони не тільки виживали, а й могли відновлювати себе.

Інший же дослідник з цієї групи вважає, що процеси транскрипції можуть відбуватися в організмі навіть через кілька днів після смерті.

Раніше «Фраза» повідомляла, що в січні 2017 року вчені з Інституту Скріппса в США виявили головний, на їхню думку, фактор клітинного старіння.

Влітку 2005 року канадські вчені заявили, що відкрили черговий «ген старіння», що допоможе продовжити життя на 30 відсотків.

У квітні 2010 року співробітники Університету Бірмінгема (Велика Британія), що вивчають генетику старіння, виявили у лабораторних черв’яків ген, який пов’язаний з тривалістю життя, імунітетом і стійкістю до хвороб.

У вересні 2016 року італійські вчені прийшли до висновку, що хороша мікроциркуляція – доставка в тканини речовин, що містяться в крові, є одним з факторів, що збільшує тривалість життя людини.

В кінці 2016 року співробітники Інституту Солка (Ла-Хойя, Каліфорнія, США) спільно з іспанськими колегами виявили, що дозоване «включення» чинників, що перетворюють зрілі клітини в стовбурові, здатні повернути назад ознаки старіння і продовжити життя.

Джерело

Залишити відповідь