Вчені знайшли золото в диких рослинах

Вчені знайшли золото в диких рослинах
Злинка канадська (Erigeron canadensis)

Вчені з китайського університету досліджували китайську кропиву і злинку канадську, які ростуть в одному з районів КНР. Вони були здивовані, побачивши в складі цих рослин наночастинки золота.

Провівши більш детальне дослідження, науковці прийшли до висновку, що золоті частинки потрапляють в рослини антропогенним шляхом. Чому є свої пояснення – в самому ґрунті, де були зібрані зразки, дуже низький рівень золота, але неподалік розташований гальванічний цех, в роботі якого використовується золото.

Вченим відомо, що золото в рослину може потрапити лише тоді, коли рослина сама поглинає його з повітря або води. В результаті частина цінного металу збирається навколо цитоскелету кожної рослини.

Піддавши частинки золота дослідженням, стало відомо, що бувають вони двох типів: де переважає золото і кисень, а в другому – мідь і хлор. Деякі вчені вважають, що ці наночастинки дуже корисні для рослин, так як прискорюють швидкість їхнього зростання, другі ж думають, що золоті наночастинки погано впливають на ріст рослин. Так чи інакше, науковці планують уточнити, як саме золото потрапляє до складу рослини і як цей процес контролювати.