Категорії
Міста, країни, люди

Вдалося повернути біогодинник мишей

Вченим вдалося повернути назад біологічний годинник мишей.

Старіння впливає на організм безліччю різних шляхів. Один з них – виникнення, зміна і зникнення в ДНК таких хімічних груп як метил. Ці епігенетичні зміни накопичуються в міру старіння тварин і людини, тому деякі вчені пропонують відстежувати ці зміни, як спосіб вимірювання біологічного віку, який враховує фізичний знос і може відрізнятися від хронологічного віку.

Генетики з Гарвардської медичної школи в Бостоні відкрили чотири гени, відповідальних за зворотну диференціацію клітин організму, експресія або активація яких переводить клітини, в яких вона сталася, в стан подібний до стану стовбурових клітин.

У нормі стовбурові клітини відповідають за формування нових органів на стадії ембріонального розвитку. У дорослих організмів вони відповідальні за регенерацію пошкоджених тканин.

Вчені з Гарвардської медичної школи помістили відкриті гени всередину вірусу, який здатний переносити їх в ядра клітин-мішеней. Під прицілом опинилися очі старої напівсліпої миші. Вірус проник в зону пошкодження нервів, які передають сигнали від сітківки до мозку, і вмонтував в це місце потрібні гени. В результаті фахівці спостерігали, як на місці зруйнованих структур виростали нові волокна зорового нерву. Команда дослідників продемонструвала поліпшення зору у літніх мишей.

Цей підхід також скидає епігенетичні зміни до більш молодого стану у лабораторних тварин і у культури вирощених людських клітин. Тепер Гарвард передав ліцензію з технології відновлення зору компанії Life Biosciences, яка проводить доклінічну оцінку безпеки використання цієї методики на людях.