Вертоліт для Марса

Вертоліт для Марса
NASA успішно протестувала марсіанський вертоліт в камері з вуглекислим газом

Багато любителів космосу з нетерпінням чекають літа 2020 року. Саме тоді почнеться місія, в ході якої апарат Mars 2020 і вертоліт, що буде супроводжувати його, полетять на Червону планету.

Нещодавно космічне агентство NASA оголосило про успішне тестування марсохода – дослідники вважають, що він готовий до самостійної посадки на планету без сторонньої допомоги.

Через тиждень з’явилася інша новина – здатність вертольоту літати в марсіанських умовах доведено. Тестування проводилося в спеціальній камері з вуглекислим газом.

Експеримент пройшов в Лабораторії реактивного руху NASA недалеко від Лос-Анджелеса. Марсіанські умови були відтворені в камері шириною 7,62 метра: спочатку дослідники висмоктали з неї весь азот, кисень та інші гази, а потім заповнили вуглекислим газом – головним компонентом атмосфери Марса. Щоб забезпечити слабку гравітацію, вчені використовували систему гравітаційного розвантаження – ремінець на верхній частині вертольота, що забезпечує силу, еквівалентну двом третинам земного тяжіння.

В ході двох випробувальних злетів вертоліт піднявся на 5 сантиметрів. Щоб переконатися, що апарат може літати в марсіанських умовах, цього було цілком достатньо. Попередні тести довели, що вертоліт здатний витримати різкі перепади температур, для чого у цього літального апарату є внутрішній нагрівач. Вертоліт вагою 1,8 кілограмів у ​​вигляді коробки оснащений камерою для виявлення різних цікавинок на поверхні планети. Під час супроводу апарата Mars-2020 вертоліт буде також збирати дані для складання маршрутів для наступних місій, завдяки чому інженери зможуть вдосконалити апарати для польотів на Марсі.

Вам, напевно, є що сказати з цього приводу, тому свою думку ви можете написати в коментарях.

Залишити коментар