Категорії
Кухня країн світу Молдовська кухня

Вертута

Вертута – молдовський пиріг-рулет з витяжного тіста. Іноді для вертути використовують теж саме тісто, що і для плечінти, але найчастіше тісто для вертути замішують з додаванням яєць при зворотному співвідношенні масла і води (якщо порівняти з тістом плечінти). Звичайні начинки для вертути: бринза, сир, м’ясо, цибуля, яблука.

Складові для тіста:
– 2 склянки борошна,
– 1 яйце,
– 0,5 склянки соняшникової олії,
– 2 шкарлупки теплої води,
– 0,5 ч. ложки солі,
– вершкове масло для змащування.

Складові різних начинок для вертути:
– для вертути з бринзою: 1 склянка тертої бринзи, 2 ст. ложки вершкового масла;
– для м’ясної вертути: 250 г м’ясного фаршу (з вареного м’яса), 2 ст. ложки вершкового масла, 3 цибулини, 8 горошин чорного перцю, 1 ст. ложка зелені кропу, сіль за смаком;
– для вертути з цибулею: 5-6 цибулин, 3 ст. ложки вершкового масла, перець і сіль за смаком;
– для вертути з яблуками: 300 г яблук (натерти на тертці), 50 г цукру, 25 г сухарів з білого хліба.

Приготування тіста для вертути. Яйце збити. Соняшникову олію і воду злегка підігріти. Із зазначених компонентів замісити тісто. Тісто місити до тих пір, поки воно не буде еластичним і перестане прилипати до рук. Скачати з тіста кулю, накрити її теплим рушником і дати постояти 30 хвилин.

Після цього кулю з тіста розрізати на 2-4 частини і на чистій скатертині, посипаній борошном, спочатку злегка розкачати кожен колобок, а потім розтягнути тісто руками в різні боки до товщини паперу.

Кожен розтягнутий «млинець» змастити вершковим маслом, покрити тонким шаром начинки і досить туго загорнути в джгут-рулет, який в свою чергу згорнути спіраллю, змастити яйцем.

Випікають вертуту на деку в духовці. Після випічки змастити маслом.

Залишити відповідь