Категорії
Кухня країн світу Молдовська кухня

Верзере

Молдовське верзере – це пиріг з квашеною або свіжою капустою.

Складові для тіста верзере:
– 0,5 склянки води,
– 0,5 склянки соняшникової олії,
– приблизно 2 склянки пшеничного борошна.

Складові для начинки верзере:
– 2 склянки квашеної капусти або 1 невеликий качан свіжої капусти,
– 3 цибулини,
– 2 ст. ложки соняшникової олії,
– 2 крутих яйця,
– 0,5 ч. ложки меленого чорного перцю,
– 1-2 ч. ложки сухого шавлії (порошком),
– 2-3 ч. ложки змієголовнику молдавського (турецької меліси),
– 0,5-1 ч. ложка розмарину (порошок).

Приготування тіста для верзере. Тісто для верзере замішують на воді і рослинній олії, взятих в рівних кількостях. Кількість борошна при цьому не встановлюється: його беруть стільки, скільки буде потрібно для некрутого тіста. Тому борошно підсипають в рідину поступово.

Зазвичай на склянку рідини (соняшникової олії з водою) потрібно близько 2 склянок борошна. Тісто для верзере довго вимішують до гладкості, вистоюють під теплою серветкою 15-20 хвилин, після чого розгортають як для локшини і нарізують на квадрати 20×20 см, кожен з яких начиняють капустяним фаршем.

Верзери защипують у формі конверта, поєднуючи протилежні кути квадрата, змащують яйцем. Випікають на деку в помірно нагрітій духовці. Готові, ще гарячі верзери змащують вершковим, топленим маслом або соняшниковою олією.

Приготування начинки. З квашеної капусти віджати сік. Свіжу капусту посікти. Потім і ту і іншу ошпарити киплячим квасом, віджати, обсмажити на олії, додавши розмарин, змішати з пасерованою цибулею, рубаним яйцем, меленим чорним перцем і сіллю, ввести інші прянощі в вигляді порошку.

Залишити відповідь