Волохатий глобстер Камчатки

Волохатий глобстер Камчатки
Волохатий глобстер

На узбережжі Камчатки хвилями викинуло тушу невідомої тварини.

Жителі села Пахачи на північно-східній стороні Камчатського півострова виявили на березі останки «величезного волохатого монстра». Ні на одну відому тварину «монстр» не був схожий, тому припустили, що це тіло гігантського восьминога, але наявність трубчастої сірої вовни на ньому не змогли пояснити. Не виключалась і версія, що в результаті танення вічної мерзлоти на берег була вимита туша шерстистого мамонта.

Камчатський морський біолог Сергій Корнєв з великою часткою впевненості називає знахідку глобстером. Цим терміном з 1960-х років називають туші невпізнаних істот, яких виявляють на березі. Найбільш відомим глобстером є «Монстр з Санкт-Августина» (до наших днів збереглося безліч фотографій цієї знахідки).

Від звичайної туші глобстер відрізняється тим, що його неможливо ідентифікувати візуально: у деяких з них не було кісток чи інших відомих структур скелета, їх описують просто як купу м’яса, іноді вкриту чимось на зразок шерсті, разом з тим як інші мали кістки, щупальця, ласти і різного роду відростки. Після вивчення більшість глобстерів виявлялися напівгнилими трупами китів або великих акул. А знайдений в 2003 році «чилійський товстун» (Chilean Blob) був звичайним жиром, що вивільнився при розкладанні трупа кита.

Волохатий глобстер Камчатки
Монстр із Санкт-Августина, 1896 рік

Вивчення камчатського глобстера ще не проводилося: для транспортування гігантської туші потрібна техніка. Однак вчені схиляються до того, що і він є загиблим китом, а «волосся» – це волокна його тканин, що розкладаються.