Категорії
Міста, країни, люди

Втекли лабораторні мавпи

У США під час дорожньо-транспортної пригоди з вантажівки втекли мавпи для лабораторних досліджень, про що пише видання The New York Times за інформацією поліції штату Пенсільванія. Частину втікачів упіймали, а решту шукають з вертольотом.

Втекли лабораторні мавпи
Мавпи для лабораторних досліджень втекли з вантажівки після ДТП у США

Вантажівка з критим кузовом, щоб доставити тварин до лабораторії у Флориді, перевозила 100 макак-крабоїдів (Cynomolgus) вартістю близько $10 тисяч кожна – макак-крабоїдів використовують для лабораторних випробувань вакцин проти коронавірусу.

На шосе-54 біля міжштатної автомагістралі-80 в окрузі Монтур, приблизно за 150 миль на північний захід від Філадельфії і неподалік міста Денвіль вантажний автомобіль бактеріологічної лабораторії зіткнувся з самоскидом, через що клітини з макаками випали на дорогу. Чотирьом тваринам вдалося втекти в найближчий ліс.

Як заявили в поліції штату Трупер Лоурен Лешер, за кілька годин вдалося зловити двох втікачів, проте ще дві залишаються на волі. Правоохоронці залучають спеціалістів з вилову тварин.

За даними місцевого сайту WNEP, поліцейські для пошуку тварин підняли гелікоптер.

Трупер Лешер у Twitter заявила про «невелику кількість мавп», які могли втекти з місця зіткнення на околиці: «Якщо хтось помітить їх у громадських місцях, будь ласка, тримайтеся на відстані і негайно телефонуйте 911. Здоров’я та безпека мешканців та гостей – наш головний пріоритет».

Одному з очевидців події вдалося сфотографувати одну з мавп, яка залізла на дерево.

Макаки-крабоїди виявилися настільки затребувані для випробування вакцин проти COVID-19, що деякі вчені запропонували створити для них спеціальний стратегічний заповідник на випадок надзвичайних ситуацій подібно до урядових сховищ для зерна та нафти.

Вчені університету Хельсінкі розробили молекулу TriSb92. За даними дослідників, молекула TriSb92 забезпечує лабораторним мишам захист від коронавірусу мінімум на вісім годин.

Джерело

Залишити відповідь