Вибираємо сонцезахист для вікон

Вибираємо сонцезахист для вікон
Установка сонцезахисту безпосередньо на стулку вікна

Влітку пекучі сонячні промені, які світять прямо у вікна, доставляють чималий дискомфорт. Крім цього, вигорають меблі, сохнуть кімнатні квіти і в будинку стає нестерпно жарко. Оптимальним варіантом вирішення такої проблеми є установка сонцезахисних систем. Але кожна з них має свої особливості.

Вибираємо сонцезахист для вікон
Алюмінієві жалюзі

1. Алюмінієві жалюзі. Ламелі даної конструкції виготовляють з тонкої алюмінієвої стрічки, потім їх покривають спеціальною фарбою. Таке покриття не дає полотну вигоряти на сонці. Жалюзі з цього матеріалу найпопулярніші, оскільки дуже міцні і мають довгий термін експлуатації. На перший погляд ламелі з металу здаються поганим захистом від палючого сонця, але це зовсім не так. Алюмінієві пластини непрозорі і не пропускають світло. При цьому поверхня алюмінієвих ламелей відбиває промені, а разом з ними і частину тепла, не даючи приміщенню нагріватися. Жалюзі з алюмінію добре вписуються в сучасний інтер’єр. До того ж, ви можете вибрати колір полотна самі. За конструкцією дуже легко доглядати, тому її часто встановлюють на вікна в кухні.

Вибираємо сонцезахист для вікон
Дерев’яні жалюзі на вікнах

2. Дерев’яні жалюзі. Дуже хороший варіант для літа. Дерево відражає частину сонячних променів і є прекрасним теплоізолятором. Такі жалюзі відмінно поєднуються і доповнюють будь-який інтер’єр. Особливо добре поєднуються вони з дерев’яними меблями в кімнаті.

Вибираємо сонцезахист для вікон
Пластикові жалюзі

3. Пластикові жалюзі. Пластикові ламелі дуже просто мити і протирати від пилу. А ось від сонця вони захищають трохи гірше, ніж попередні варіанти. Пластик погано затримує сонячне світло, від чого температура повітря в кімнаті підвищується.

Вибираємо сонцезахист для вікон
Вертикальні тканинні жалюзі

4. Вертикальні тканинні жалюзі. Якщо тканинні смуги будуть виконані з досить щільного матеріалу, то вони стануть хорошим захистом від сонця. Оптимальним варіантом будуть широкі ламелі з непрозорої тканини.

Вибираємо сонцезахист для вікон
Рулонні штори в домі

5. Рулонні штори. Для того, щоб максимально захистити приміщення від сонця, слід вибрати тканинні ролети закритого типу (з коробом). Завдяки двом направляючим з боків полотна, тканина максимально щільно прилягає до вікна. Рулонні штори повинні бути з щільної тканини, яка не пропускає сонячні промені. Найкраще підійде тканина блекаут. Вона повністю блокує світло і дозволяє створити відчуття напівтемряви і прохолоди в кімнаті.

Вибираючи сонцезахисні системи, пам’ятайте, що вони не тільки практичні, але і економічні. Завдяки тому, що повітря в приміщенні не нагрівається від сонячних променів, ви зможете істотно заощадити на електроенергії, використовуючи кондиціонер на мінімальній потужності.

Жалюзі і тканинні ролети можна закріпити декількома способами. Встановити конструкцію можна над вікном, у віконному отворі або на кожну стулку вікна окремо. Який спосіб вибрати, залежить від особливостей конструкції і самого приміщення.

Для невеликої кімнати оптимальним варіантом буде установка жалюзі або ролетів безпосередньо на стулку вікна. Такий спосіб монтажу дозволяє максимально перекрити світловий потік і звільнить підвіконня, що візуально збільшить простір.

Вибираємо сонцезахист для вікон
Вертикальні жалюзі

Якщо в кімнаті низькі стелі, то для захисту від сонця можна використовувати вертикальні жалюзі, карниз яких кріпиться до стелі.

Жалюзі та рулонні штори мають дуже простий механізм управління. Ролети опускаються і піднімаються до потрібного рівня за допомогою ланцюжка. Кут нахилу горизонтальних ламелей змінюється за допомогою спеціальної тростини. У вертикальних конструкцій смужки обертаються навколо своєї осі і можуть зміщатися вліво, вправо, до центру або з боків. Що дозволяє самостійно регулювати ступінь освітлення в кімнаті.

Залишити коментар