Вихровий теплогенератор Потапова (ККД 93%)

Вихровий теплогенератор Потапова (ККД 93%)
Вихровий теплогенератор

Винайдений академіком Ю. С. Потаповим теплогенератор дозволяє вивільняти внутрішню енергію води шляхом її обертання. Цей пристрій споживає електроенергію, але теплової енергії виробляє в 1,5-2 рази більше, ніж споживає електричної, яку може споживати в нічний час, коли тариф нижче денного, а вдень віддавати запасене за ніч тепло.

Пристрій досить простий і включає в себе водяний насос, електромотор, а також вихреву трубу.

Установка запатентована ще в 1994 році в Україні, серійне виробництво було освоєно в 1995 році. Теплогенератор Потапова економить до 40% електроенергії в порівнянні з опаленням будь-яким іншим електронагрівачем.

Говорячи про ефективність теплогенератора, дослідники не могли зрозуміти, звідки і як в цьому пристрої з’являється надлишкове тепло. Припускали навіть, що порушується закон збереження енергії, говорили про ккд більше одиниці. Але всім, хто у своїх дослідженнях виявить ккд більш одиниці, потрібно уважніше пошукати невраховані джерела енергії.

Вихровий теплогенератор Потапова (ККД 93%)
Міні-теплогенератор вихрового типу

Фахівці зі знаменитої підмосковної РКК «Енергія» ім. С. П. Корольова після ретельних та всебічних випробувань і перевірок декількох екземплярів теплогенератора Потапова, який виробили під маркою «ЮСМАР», прийшли до висновку, що помилок немає, тепла виходить дійсно більше, ніж вкладається механічної енергії від  двигуна насоса, що подає воду в теплогенератор і є єдиним споживачем енергії ззовні в цьому пристрої.

У виданому Протоколі випробувань і висновку від 01.12.94, підписаному заступником генерального конструктора професором В. П. Никитським, написано: «Нам не відомі види продукції з більш високими споживчими властивостями і перспективою застосування».

Вихровий теплогенератор Потапова (ККД 93%)
Схема вихрового теплогенератора

Але досі незрозуміло, звідки з’являється «зайве» тепло. Були припущення про приховану величезну внутрішню енергію коливань «елементарних осциляторів» води, що вивільняються в вихровій трубі, і навіть про вивільнення в її нерівноважних умовах гіпотетичної енергії фізичного вакууму. Але ці припущення не підкріплені розрахунками, які підтверджують експериментально отримані цифри. Ясно тільки одне: виявлено нове джерело енергії.

Для опалення приватного будинку і квартири, часто використовують автономні генератори. Тепрогенератор – невеликий пристрій, який може забезпечити будівлю повністю автономним опаленням, а при правильному підході ще й гарячим водопостачанням.

Вихровий і гідровихревий теплогенератор являє собою механічний пристрій, що розділяє стиснений газ на гарячі і холодні потоки. Повітря, що виходить з «гарячого» кінця, може досягати температури 200° C, з холодного доходити до -50. Головною перевагою такого генератора є те, що цей електричний пристрій не має рухомих частин. Труби найчастіше виготовлені з нержавіючої легованої сталі, яка відмінно протистоїть високій температурі і зовнішнім руйнівним факторам (тиску, корозії, ударним навантаженням).

Стиснений газ вдувають по дотичній в вихреву камеру, після чого він прискорюється до високої швидкості обертання. У зв’язку з конічним соплом на кінці вихідної труби, тільки «входить» частину стисненого газу допускається для руху в даному напрямку. Інша частина змушене повертається у внутрішній вихор, який є меншого діаметру, ніж зовнішній. Використовують вихрові теплогенератори енергії:

– у холодильних установках,
– для забезпечення опалення житлових будинків,
– для нагріву промислових приміщень.

Потрібно враховувати, що вихровий газовий і гідравлічний генератор має меншу ефективність, ніж традиційне обладнання для кондиціювання повітря. Їх широко використовують для недорогого точкового охолодження, коли доступне стиснене повітря з локальної мережі обігріву.

Принцип дії. Існують різні пояснення причин виникнення вихрового ефекту обертання при повній відсутності магнітних полів і руху. Газ виступає тілом обертання, за рахунок швидкого переміщення в середині пристрою.

Такий принцип роботи відрізняється від загальноприйнятого стандарту, де окремо йде холодне і гаряче повітря. При суміщенні потоків згідно із законами фізики утворюється різний тиск, який викликає вихровий рух газів.

Завдяки наявності відцентрової сили, температура повітря на виході набагато більша температури на вході, це дозволяє використовувати ці пристрої, як для отримання тепла, так і для ефективного охолодження. Існує ще одна теорія принципу роботи теплогенератора: за рахунок того, що обидва вихори обертаються з однаковою кутовою швидкістю і напрямом, внутрішній вихровий потік втрачає свій кутовий момент.

Зменшення моменту передається до зовнішнього вихору, в результаті чого утворюються відривні гарячі і холодні течії.

Такий принцип роботи є повним аналогом ефекту Пельтьє, в якому пристрій використовує електричну енергію тиску (напруги) для переміщення тепла до однієї сторони переходу різнорідних металів, в результаті чого інша сторона охолоджується і споживана енергія повертається до джерела (Ефект Пельтьє – термоелектричне явище, при якому відбувається виділення або поглинання тепла при проходженні електричного струму в місці контакту (спаю) двох різнорідних провідників.

Вихровий теплогенератор Потапова (ККД 93%)
Принцип роботи гідрогенератора

Величина тепла, що виділяється і його знак залежать від виду контактуючих речовин, напрямку і сили протікаючого електричного струму: Q = Пав*It = (Пв-Пa) *It, де Q – кількість виділеного або поглиненого тепла,
I – сила струму,
t – час протікання струму,
П – коефіцієнт Пельтьє, який пов’язаний з коефіцієнтом термо-ЕРС α другим співвідношенням Томсона П = αT, де Т – абсолютна температура в K).

Вихровий теплогенератор Потапова (ККД 93%)
Модифікації вихрових теплогенераторів

Переваги вихрового теплогенератора:
– забезпечує значну (до 200° C) різницю температур між «холодним» і «гарячим» газом, працює навіть при низькому вхідному тиску;
– працює з ефективністю до 92%, не потребує примусового охолодження;
– перетворює весь потік на вході в один охолоджуючий, завдяки чому практично виключена ймовірність перегріву систем опалення;
– використовується енергія, яка виробляється в вихровій трубці єдиним потоком, що сприяє ефективному нагріванню природного газу при мінімальних тепловтратах;
– забезпечує ефективне розділення вихрової температури вхідного газу при атмосферному тиску і вихідного газу при негативному тиску.
Таке альтернативне опалення при практично нульовій витраті Вольт відмінно нагріває приміщення від 100 квадратних метрів.

Головні недоліки: висока вартість і рідкісне застосування на практиці.

Вихровий теплогенератор Потапова (ККД 93%)
Схема вихрового теплогенератора Потапова

Як зробити теплогенератор своїми руками? ВТГ Потапова автоматичний або механічний можна зробити на практиці. Механічний теплогенератор Потапова з ККД 93% користується особливим успіхом у домашніх майстрів.

Патрубок змішання (1) приєднано до напірного насоса фланцем, який зі свого боку подає рідину під тиском від 4 до 6 атмосфер. Коли вода потрапляє в колектор (2) утворюється вихор, і вона подається в спеціальну вихревую трубу (3), яка сконструйована так, що довжина в 10 разів більша, ніж діаметр. Вихор води пересувається по спіральній трубі біля стінок до гарячого патрубку. Цей кінець закінчується денцем (4), в центрі якого є спеціальний отвір для виходу гарячої води.

Щоб контролювати потік, перед денцем розташовано спеціальне гальмувальне пристосування, або випрямляч потоку води (5), він являє собою кілька рядів пластин, які приварені до втулки по центру. Втулка співвісна з трубою (3). У той момент, коли вода рухається по трубі до випрямлювача по стінках, на осьовій ділянці утворюється протитечія.

Тут вода рухається у напрямку до штуцера (6), який врізаний в стінку равлика і труби подачі рідини. Тут виробник встановив ще один дисковий випрямлювач потоку (7), щоб контролювати перебіг холодної води. Якщо з рідини виходить тепло, його направляють шляхом (8) до гарячого кінця (9), де вода змішується з нагрітою за допомогою змішувача (5).

Безпосередньо з патрубка гарячої води рідина надходить у радіатори, після чого роблячи «коло», повертається до теплоносія для повторного нагріву. Далі джерело нагріває рідину, насос повторює коло. Реально мало хто використовує ці проекти для серійного виробництва теплогенератора, особливо, якщо використовувати теорему ВІРІА, де враховується енергія Сонця (непостійна величина) і відцентрова сила в трубі. Формула являє собою наступне: Епот = – 2 Екін, де Екін = mV2 / 2 – це кінетичний рух Сонця, маса планети – m, кг.

Таблиця 1. Вихрові труби теплогенераторів ЮСМАР (наведені робочі параметри декількох модифікацій вихрових труб теплогенераторів Потапова):

Розмір  4М
Характеристики труби вихрового потоку, мм (довжина / діаметр) 54/600 76/800 105/1000 146/1200 180/1500
Вага, кг 7,5 10 15 28 50
Номінальний тиск, атм. (домашній прилад може мати менший показник) 5 5 6 6 6
Витрата води, м3/год 12 25 50 100 150
Потужність, кВт 2,7 5,5 11 45 65
Теплопродуктивність, ккал / год 3600 6600 13300 55800 95500

Залишити коментар