Винаходи, які могли б змінити світ

Винаходи, які могли б змінити світ
Холодний ядерний синтез

Допитливість і прагнення дізнатися більше про навколишній світ змушують людину постійно винаходити щось нове. І деякі з цих вигадок дійсно могли б серйозно змінити нашу реальність, якби їх з якихось причин не заборонили.

Винаходи, які могли б змінити світ
Нітиноловий тепловий двигун Р. Бенкса на ефекті Курдюмова і Хандерсена. Виникнення рушійних сил засноване на структурних перетвореннях сплаву.

Двигун Бенкса. В 1948 році радянські металурги Курдюмов і Хандерсон винайшли сплав нікелю й титану – один з найпопулярніших і перспективних матеріалів – нітинол, наділений здатністю відновлювати первинну форму після значних пластичних деформацій і нагрівання до певної температури.

У 1980 році винахід було запатентовано як ефект Курдюмова або ефект пам’яті форми. При послідовній зміні температур кристалічна решітка нітинолу змінює конфігурацію. Важливим є, що цей ефект проявляється навіть при незначному нагріванні і охолодженні, що значно здешевлює технологію.

На зображенні видно кінетичну схему нітинолового двигуна Бенкса, який працює на ефекті пам’яті форм. Природними безкоштовними джерелами енергії для таких двигунів і для всіх нас вже давно могли б стати моря і океани, якби в дешевій енергії були б зацікавлені ті, хто перебуватиме при владі.

Винаходи, які могли б змінити світ
Генератор Хендершота, схема

Генератор вільної енергії Хендершота.Перші згадки про магнітний генератор вільної енергії в роботах американського фізика-винахідника Лестера Хендершота з’явилися в 1927.

Наступного року Хенедершот побудував прототип невеликого генератора, з якого зумів живити 2 стандартні лампи по 110 Ват. Авторитетні експерти змушені були визнати, що генератор працював без видимого зовнішнього джерела. Після двох хвалебних згадок в «Нью-Йорк Таймс» (у лютому 1928) Лестера публічно звинуватили в шарлатанстві.

В 1960 році Хендершот створив ще дві активні моделі. Намагання винахідника в пояснювальній записці на 56 сторінок розказати суспільству, що Земля – ​​це гігантський магніт, здатний генерувати кожну секунду сотні мільярдів вольт, які можна використовувати, натрапили на глуху стіну.

Десь через рік син Хендершота, повернувшись зі школи, знайшов тіло батька в передпокої. Офіційна версія – самогубство. Сьогодні абсолютно безпечний і простий у використанні Генератор Хендершота може бути легко зібраний із загальнодоступних компонентів.

Винаходи, які могли б змінити світ
Прилад DeVita AP Райфа

Біорезонатор Райфа. У 1920 році американський інженер Роял Райф зібрав гетеродинний ультрафіолетовий мікроскоп зі збільшенням в 50000 разів, що дозволяє побачити живий вірус.

Через 14 років (у 1934-му) вчений представив громадськості частотний генератор RifeBeamRay, що знищує віруси і патогенні мікроорганізми. При цьому резонуючи з власною частотою вірусу, унікальною для кожного мікроорганізму, випромінювання вражало патогенну мікрофлору, не травмуючи навколишні тканини.

Про феноменальний прорив в медицині незабаром заговорила світова преса. Але, не дивлячись на 14 офіційно задокументованих випадків повного лікування ракових хворих, американська медична асоціація домоглася припинення досліджень в цьому напрямку.

У 1939 році Райф став фігурантом судового процесу, його рахунки обнулили, лабораторію розграбували, а використання установки на території США заборонили. Експерименти інженерів, повторені в наші дні, підтверджують простоту і ефективність методу, але про офіційне визнання медициною поки що не йдеться.

Винаходи, які могли б змінити світ
Генератор SEJ

Генератор Серла. З 4-х до 10 років майбутньому англійському винахіднику Джону Серлу снилися комбінації цифр і символічні схеми, які через роки він використав при створенні магнітного генератора SEJ. Потік електронів в установці народжує незалежні магнітні поля, що взаємодіють одне з одним, нерухомого кільцевого магніту і магнітних роликів, що вільно обертаються на периферії. Плануючи створити генератор вільної енергії, Серл несподівано отримав ефект антигравітації.

Шість його перших моделей назавжди полетіли в небо. Але йому вдалося створити систему управління і запустити з 1968-го по 1973 роки 41 радіокерований диск. «Ми побудуємо апарат для кількох людей, а вже через рік з’явиться судно, яке зможе взяти на борт близько 2000 людей і доставити їх з Нью-Йорка до Лондона за 20 або 15 хвилин.

Преса, яка знімала практично всі запуски, оголосила винахідника фантазером і міським божевільним, а в 1982 році Серла, який 30 років підживлював свій будинок від власного генератора, оголосили крадієм електроенергії і відправили до в’язниці на 10 місяців.

За цей час його архіви, лабораторію знищили. Причина та сама – один раз запущений в будинках і автомобілях генератор винахідника розміром 60 на 20 сантиметрів може повністю і назавжди позбавити нас енергетичної залежності від корпорацій.

Але де свідки? «Свідків дуже багато. Але в цьому-то і проблема. Їм не хочеться привертати увагу. Вони читали багато інформації про те, як люди в чорному вривалися в будинки і все ламали, спалювали. Це страх. Вони налякані».

Винаходи, які могли б змінити світ
Технології біотрансмутації Висоцького

Технології біотрансмутації Висоцького. В 1990 році доктор фізико-математичних наук Володимир Іванович Висоцький закінчив цикл робіт, в яких довів, що в біологічних системах існує можливість ефективного ядерного перетворення ізотопів.

Під час дослідів з’ясували, що відбувається неоднорідне зростання культури. В окремих ділянках утворюються потенційні ями, в яких на короткий час знімається кулонівський бар’єр, що перешкоджає злиттю ядра атома і протона. В такому стані можливою є трансмутація.

Найперспективніший напрямок цієї технології – це виробництво рідкісних і наддорогих важких ізотопів і прискорена біологічна дезактивація небезпечних радіоактивних забруднень.

В дослідах Висоцького з цезієм 137 в Чорнобилі період його напіврозпаду до стабільного ізотопу барію 138 вдалося знизити з 30 років до 310 днів, тобто більше ніж у 35 разів. Результати абсолютно достовірні і опубліковані в науковому журналі «Енерсофтнукенерджі».

Сьогодні проектом жваво цікавляться в Індії і Японії, де на складах Фукусіми накопичилося понад мільйон тонн радіоактивної води, але перспективи його визнання лабораторіями корпорацій, що синтезують рідкісні ізотопи на мільярди доларів традиційним шляхом, виглядають не надто райдужно.

Винаходи, які могли б змінити світ
Холодний ядерний синтез Филимоненка, схема

Холодний ядерний синтез. 23 березня 1989 року вчені з університету Юти Флешмен і Полц оголосили про отримання аномально високого тепла в ході ядерної реакції, що проводилася без використання надвисоких температур і енергій. Але досліди були визнані невідтворюваними. Як з’ясувалося ще в 1957 році технологія безуранового ядерного синтезу гелію з дейтерію на важкій воді при температурі 1100 градусів Цельсія була запропонована Іваном Филимоненком.

В єдиній державній програмі з реалізації ідей вченого були задіяні кращі фахівці з вісімдесяти найбільших підприємств Союзу. Але після низки смертей (Курчатова, Корольова і Жукова) проект заморозили, а до 1968-го зовсім прикрили. Щоб відбити охоту крутитися під ногами, Филимоненка відсторонили від робіт і відрядили за ґрати на 6 років.

У 1989 році, через 4 дні після скандальної конференції Полца і Флейшмана, вченого запросили на подільське Науково-виробниче об’єднання «Промінь», де Іван Степанович взявся відтворювати дві термоемісійні установки по 12,5 кіловат, але країна розвалилася і через кілька років обидва вже введених в експлуатацію зразка демонтували і продали за ціною металобрухту.

Винаходи, які могли б змінити світ
Електрокар Квант

Екологічний двигун. У 2008 році про створення автомобільного двигуна, що працює на будь-якій воді, заявив СЕО японської компанії «Дженіпакс» Кієші Хіросава. Автомобіль успішно пройшов всі тести і подолав на одній склянці води майже 80 км.

Все було готово до налагодження серійного виробництва, але вже через рік компанія «Дженіпакс» припинила своє існування і про Кієші більше нічого не чути. Але прогнози у цього винаходу дещо оптимістичні.

У 2014 році компанія з Ліхтенштейну «Нанофлоусел» представила прототип електрокара Quant з потужністю 920 кінських сил на технології проточної комірки з електролітом на водному розчині металевих солей (ККД комірки склало 80%).

У грудні 2014 року про запуск у виробництво серійного автомобіля Mirai з гібридною установкою на паливних водневих елементах оголосила компанія Toyota (ККД комірки тут 83%). Будемо сподіватися, що вже через кілька років приватний і міський транспорт, принаймні у великих містах, перейде на екологічно чисті паливні елементи.

Залишити коментар