Виростити зуби можливо

Відкриття професора стоматології з Колумбійського університету в США – можна виростити нові зуби в будь-якому віці, що дозволить обходитися без імплантатів і незручних протезів.

Установка імплантатів вимагає неодноразового відвідування лікаря і часто супроводжується больовими відчуттями і дискомфортом. Професор Мао розказує, як людині можна виростити зуби.

Вже багато років в джерелах масової інформації періодично з’являються повідомлення, що на місці втрачених або пошкоджених зубів стало можливим виростити нові зуби. Ця інформація не може залишити байдужим тих, для яких відсутність зубів стала проблемою.

Джеремі Мао з натуральних матеріалів зробив каркас, який за формою нагадував реальний зуб, і помістив в нього стимулятор росту. Піддослідній тварині вчений впровадив зачаток такого зуба в порожню альвеолу. Пориста структура каркаса дозволила стовбуровим клітинам організму тварини мігрувати в цю конструкцію.

В середньому через 9 тижнів у випробовуваних виростали зуби, які ідеально приживалися з відновленням періодонтальних зв’язок.

За методикою Мао, в щелепу пацієнта потрібно імплантувати каркас з капролактону і гідроксиапатиту (це біосумісні полімери). Цей каркас отримують методом тривимірного друку – конструкція передбачає велику кількість канальців діаметром 200 мкм, заповнених специфічними речовинами, стимулюючими клітинний ріст (stromal-derived factor-1, SDF1), і морфогенним кістковим білком (bone morphogenetic protein-7, BMP7). Ці фактори змушують власні стовбурні клітини пацієнта виробляти тканину зуба, причому в строго визначеному напрямку, формуючи повноцінний зуб правильної форми. Практично природним шляхом росте новий зуб.

Результат відкриття професора Мао: відтепер з’явилася можливість всього за 9 тижнів виростити зуб прямо в роті пацієнта.