Категорії
Різне

Виявлення в стратосфері Землі

Вчені Шеффілдського університету та Букінгемського центру заявили про виявлення в стратосфері Землі організму позаземного походження, повідомляє The Independent. Астробіологи опублікували фотографію «інопланетного організму». За їх словами, це є доказом позаземного походження життя на нашій планеті.

Загадковий організм містився в частинках пилу, які на Землю доставив космічний зонд. Це не в перше, коли група астробіологів зробила таку заяву. Тим не менш, на межі передбачуваного відкриття на Міжнародній космічній станції (МКС) тепер кажуть, що знайдені свідчення і їхні дослідження – є ще одним доказом на підтримку існування позаземного життя.

З інтерв’ю професора Мілтона Уейнрайта в газеті Daily Express (Великобританія), який є членом команди вчених Університету Шеффілда і Університету Букінгемського центру астробіології. Він поділився зображенням «біологічної істоти», що була витягнута зі стратосфери з Daily Express і сказав, що це є доказом інопланетного життя. Уейнрайт каже: «На фото видно структуру під розмовною назвою «частинки Дракона».

Науковий аналіз показав, що ця біологічна істота складається з вуглецю і кисню і тому не може бути шматком космічного або вулканічної пилу». Він продовжив: «Це явно біологічна істота, розміром 10 micron, хоча неясно, це частина єдиного організму або складається з невеликих, індивідуальних мікроорганізмів».

Зразки зібрані в минулому році за допомогою повітряної кулі, яку було відправлено в стратосферу під час Персеїду – метеоритного дощу. Зонд запустили на висоту 27 кілометрів, він був обладнаний стерильними камерами, призначеними для захоплення крихітних біологічних організмів. Торік Professor Milton Wainwright (Credit: University of Sheffield) і команда астробіологів працювали над цим відкриттям, і професор розповів про деякі свої висновки в астробіології на конференції в Сан-Дієго. Його колега, Professor Chandra Wickramasinghe з University of Sheffield сказала в Daily Mail: «Біологічні істоти з такою природою раніше не зустрічалися в стратосфері».

Скептики кажуть, що біологічні зразки могли б так чи інакше бути занесені з поверхні Землі в стратосферу. На момент відкриття, Wickramasinghe стверджував, що це було фізично неможливо. Тим не менш, Wainwright назвав в The Daily Express і інші причини, чому це неможливо: «Дивно те, що ці організми з’являються на недопалках з відбору проб в абсолютно ідеальному стані. Немає пилку трави або забруднених частинок, знайдених з ними, або в цьому відношенні ґрунту чи вулканічного пилу». Враховуючи ці дані, Уейнрайт стверджує: «Якщо засобу підйому їх з Землі немає, то вони повинні бути вхідні з космосу».

Крім того, Уейнрайт каже: «Частинки дракона, звичайно, незвичайні і, здається, на сьогодні ніби то нічого подібного не знайдено на Землі». Коли російські вчені оголосили про відкриття планктону на МКС, були подібні підозри, що це могли б бути бактерії, засновані на Землі. Тим не менш, Уейнрайт каже, що «МКС знаходиться на відстані більше ніж 200 миль від Землі, тому немає ніякого способу, яким такого розміру частинки можуть дістатися до цієї висоти». Він каже: «Це дивне відкриття і висновки переважають, що ці організми виникли з космосу».

Професор Chandra Wickramasinghe – співрозробник теорії панспермії (за гіпотезою панспермії в космосі є розсіяні зародки життя, наприклад, спори мікроорганізмів, що переносяться з одного небесного тіла на інше). Уейнрайт згоден, що «докази вказують на теорію про складні живі організми, які падають з небес на Землю». Хоча багато хто в науковому співтоваристві побоювалися за роботу, яку виконали астробіологи з University of Sheffield і the University of Buckingham. Уейнрайт каже, що «існує все більше доказів, що це ДНК космічного походження і було занесене в нашу атмосферу на мікрометеоритах».

Астробіолог Richard Hoover, який понад сорок шість років працював з НАСА, засновник астробіології Research Group в НАСА / Marshall Space Flight Center, який був запрошений його колегами з Центру астробіології Букінгемського університету для ретельного аналізу і дослідження, сказав аудиторії на Міжнародному Конгресі з НЛО, що є вже достатньо доказів існування позаземного життя. У відкритому інтерв’ю Minds, проведеному письменником Lee Speigel в Huffington Post, він сказав: «Я абсолютно переконаний, що життя не обмежується планетою Земля, бо я знайшов останки форм життя, які абсолютно і остаточно позаземні».

Постійно збільшується кількість свідчень. Можливо ми стоїмо на порозі доказів про існування позаземного життя і панспермії, як способу поширення життя Всесвітом. Уейнрайт сказав: «Якщо наші висновки правильні, вони назавжди змінять наше уявлення про життя, особливо про еволюцію на Землі, і нам потрібно буде переписати наші підручники з біології».

Виявлення в стратосфері Землі
Астробіологи знайшли доказ позаземного життя

Російські вчені до знахідки британських колег поставилися скептично. За словами російського астронома Артура Гімадеєва, британцями був зібраний в верхніх шарах атмосфери ряд частинок, включаючи фрагмент раковини діатомової водорості. Ці водорості і утворили «дракончика».

Варто відзначити, що сумнівні результати британських вчених зовсім не ставлять під питання існування інопланетного життя в принципі. Сучасна наука не виключає ймовірності існування інших форм життя на просторах Всесвіту. У червні дослідниками була висунута гіпотеза, згідно якої крім землян існують ще як мінімум дев’ять цивілізацій.

Три з них, як вважають вчені, знаходяться на одному рівні розвитку з землянами, ще три випередили людство в розвитку, а остання трійка відстає від людей як мінімум на одну сходинку (вчені вирішили обмежитися дев’ятьма цивілізаціями через обмеження, що накладає комбінація ДНК). Місяць по тому колишній астронавт і один з керівників NASA Чарльз Болден заявив, що зустріч жителів планети Земля з представниками інопланетних цивілізацій відбудеться не пізніше ніж через 20 років. Те, що інопланетян поки не вдається виявити, Болден пояснив недосконалістю технологій, що використовуються людьми.

Джерело

Залишити відповідь