Категорії
Психологія

Виявлено нову ділянку мозку людини

Вчені постійно щось нове дізнаються про мозок. На думку американського фізика-теоретика Мітіо Каку, людський мозок – це найскладніший у Всесвіті об’єкт. А австралійський нейробіолог Джордж Паксінос з науково-дослідного інституту NeuRA виявив нову ділянку мозку, яка робить людей унікальними. На даний момент вважається, що у тварин даної частини мозку попросту немає.

Мозкова ділянка отримала назву Endorestiform Nucleus. Про її існування нейробіолог здогадувався давно, але довести це зміг тільки через 30 років, завдяки сучасним технологіям візуалізації. Назва пов’язана з тим, що відділ розташований біля початку спинного мозку, всередині нижньої мозочкової ніжки inferior cerebellar peduncle.

За словами професора Паксіноса, мозочкова ніжка схожа на річку, яка несе інформацію від спинного мозку до мозочка. Відділ Endorestiform Nucleus є чимось на зразок острівця з купою нейронів. Його призначення поки невідомо, але нейробіологи припускають, що він відповідає за дрібну моторику. Є думка, що подальше вивчення може допомогти розробити ліки проти хвороби Паркінсона.

Виявлено нову ділянку мозку людини
Ділянка мозку Endorestiform Nucleus

У найближчі місяці група нейробіологів на чолі з Паксіносом має намір вивчити мозок найближчих родичів людини – мавпи шимпанзе. Якщо такий відділ в мозку шимпанзе відсутній, можна вважати, що Endorestiform Nucleus є відмінною рисою тільки людської нервової системи.

Вченим вдається виявити і більш незвичайні ділянки мозку. У червні нейробіологи з США і Канади розповідали про ділянку мозку, відповідальну за релігійний досвід. Подальша робота в цій області допоможе більше дізнатися про душевне здоров’я людини.

Залишити відповідь