Категорії
Різне

Виявили невидиму баріонну речовину

Дослідниця із Сіднейського університету виявила хмару холодного газу на відстані 10 світлових років від Землі, результати дослідження опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Тоді як більша частина маси Всесвіту, як припускають, зосереджено в загадковій темній матерії на частку звичайної речовини або нормальної матерії залишається всього 5%. Однак вченим вдалося пояснити місця зосередження тільки половини з цих відсотків речовини.

Аспірантка Юаньмін Ван (Yuanming Wang) зі Школи фізики Сіднейського університету розробила оригінальний метод, що допомагає знайти втрачені частини цієї головоломки. Виявилося, що радіовипромінювання далеких галактик відчуває вплив прозорих потоків холодного газу, що рухаються в Космосі. Радіотелескопи фіксують зміни в цьому випромінюванні. Це схоже на мерехтіння зірок при проходженні світла через нашу атмосферу.

Астрономи виявили 5 таких мерехтливих радіоджерел, що утворюють на небі гігантську лінію. Результати дослідження показують, що їх випромінювання, ймовірно, пройшло через один і той же холодний згусток газу. Знайдений таким чином потік речовини знаходиться в 10 світлових роках від Землі. Ця структура має близько трильйона кілометрів в довжину і в 100 разів менше, 10 млрд км, в ширину.

Маса речовини, а швидше за все, це водень, приблизно дорівнює масі нашого Місяця. Цей розряджений газ неможливо відшукати за допомогою звичайних методів, оскільки він не випромінює власного видимого світла і занадто холодний для виявлення в радіодіапазоні.

За однією із запропонованих гіпотез, хмару, що складається з крихітних сніжинок замерзлого водню, було зруйновано і розтягнуто в довгу смугу гравітацією прилеглої зірки.