Виявили залишки найдавнішого скорпіона

Виявили залишки найдавнішого скорпіона
Два зразки Parioscorpio venator, які понад 35 років залишалися невстановленими (музей Геології університету Вісконсіна)

Американські вчені виявили залишки найдавнішого скорпіона, яким понад 430 мільйонів років. Можливо, це одна з перших тварин, що з’явилися на суші, про це передає Science.

Вперше залишки скорпіона поблизу міста Ваукеша у штаті Вісконсин знайшли на початку 80-х років минулого століття. У 2016 році науковці вирішили вивчити Скам’янілості, що зберігаються тепер у Геологічному музеї Університету Вісконсина.

Вчені виявили, що внутрішня анатомія предка скорпіонів добре збереглася і в порівнянні з сучасними скорпіонами, тварини мають схожу систему дихання та кровообігу. Тобто дослідники заявили, що за 440 мільйонів років внутрішня анатомія цих представників павукоподібних майже не змінилася.

Виявили залишки найдавнішого скорпіона
Parioscorpio venator (зліва) мав легенево-серцево-судинну систему, схожу на сучасних скорпіонів. Грудні клітки сучасних скорпіонів (у центрі і праворуч), які використовувались для інтерпретації внутрішньої анатомії скам’янілостей.

Давній вид скорпіонів назвали Parioscorpio venator.

Наразі науковці точно не можуть сказати, де жили найдавніші скорпіони, на суші чи у воді. Вчені припускають, що Parioscorpio venator – це одні з найперших наземними тварин. І якщо найдавніші і сучасні скорпіони мають схожу систему дихання, предки скорпіонів понад 400 млн років тому могли дихати повітрям. Водночас залишки скорпіонів Parioscorpio venator знайшли у морі, але у скорпіона не було зябер чи легень особливої форми. Тож науковці вважають, що стародавні скорпіони проживали у воді і могли саме тоді вийти на сушу.