Wi-Fi-таргани-кіборги

Wi-Fi-таргани-кіборги
Wi-Fi таргани-кіборги

Для поширення бездротового Wi-Fi інтернет-зв’язку тепер будуть використовувати тарганів. Японські вчені  пропонують розмістити на спині японського таргана мініатюрний Wi-Fi-передавач.

Японських тарганів вибрали невипадково. Окремі особини японських тарганів досягають чотирьох сантиметрів у довжину і їм буде не складно переносити на своїй спині датчик. Також цей різновид тарганів відрізняється високою активністю.

Wi-Fi-таргани-кіборги
Тарган великий

Фахівці Токійського університету сільськогосподарських технологій впевнені, що відловлювати тарганів для підзарядки не знадобиться. З тіла комах виділяється рідина з вмістом вуглеводу трегалози (в трегалозі два залишки D-глюкози, пов’язаних α-глікозидним зв’язком. Трегалозу використовуєть як харчову добавку при виробництві ковбаси).

Wi-Fi-таргани-кіборги
Тарган на радіокеруванні

Батарея пристрою буде забезпечена спеціальним накопичувачем для рідини, яку виділятиме комаха. На спині таргана кріпиться спеціальний осередок 20×15 мм. Рідина потраплятиме у відсік через трубку, яка вводиться в тіло комахи. Потім рідина розщеплюється під дією ферментів трегалози і мутаротази до утворення глюкози. Електрод у камері на позитивній стороні буде її окисляти, на негативній – генерувати кисень, тобто буде відбуватися окисно-відновна реакція.

Wi-Fi-таргани-кіборги
Тарган – кіборг

Вуглевод трегалоза буде виконувати роль палива для безперебійної роботи міні-роутера. Вже створили прототип такої камери на 3D-принтері. Вдалося отримати потужність близько 50 мкВт.

Wi-Fi-таргани-кіборги
Трегалоза
Wi-Fi-таргани-кіборги
Мутаротація – явище, при якому в свіжоприготованому розчині речовини інше питоме обертання, ніж в розчині, що постояв деякий час

Вчені впевнені, що такий спосіб дозволить найбільш ефективно охопити більш великі простори для поширення бездротового інтернет-зв’язку, тільки залишилось переконати людей не кидати в тарганів капцями.

Залишити коментар