Xtron Pro – створення ігор, програмування

Портативними ігровими консолями та іграми на смартфонах в наш час нікого вже не здивувати, але творці проекту Xtron Pro вирішили перевинайти портативну ігрову консоль і створити з неї не тільки засоби розваг, а й високотехнологічну систему для навчання програмуванню та сучасним технологіям, на зразок управління підключеними до інтернету промисловим побутовим приладам, більш відомим за маркетингових терміном «Інтернет речей» (англійською Internet of Things, IoT).

Проект відкрив збір коштів на сервісі Gigstarter і, судячи з усього, досяг успіху, зібравши в 10 разів більше коштів, ніж це було потрібно для запуску виробництва.

Xtron Pro позиціонується розробниками як портативна ігрова консоль, що програмується, ідеальний механізм для запуску ігор, зроблених для Microsoft meykod і консолі Інтегрейтед ендермен систем. Автор акцентує увагу на використанні пристроїв для створення саморобної електроніки роботів.

Для створення власних програм пропонується спрощене середовище програмування, яке виглядає як набір візуальних блоків, що з’єднуються за принципом пазлів або LEGO. До того ж гаджет легко трансформується в переносний пристрій. Для цього розробники передбачили спеціальне кріплення і наручний ремінець. Взаємодія з зовнішнім світом відбувається через бездротову мережу Wi-Fi. Вона ж дозволяє відправляти команди, отримувати телеметрію з розумних пристроїв Інтернет речей.

Консоль оснащено спеціальними контактами для отримання додаткових модулів датчиків, які розширюють базову функціональність. Сьогодні представлено 6 різних модулів, серед яких є ультразвуковий вимірювач відстані, датчик вологості ґрунту, блок управління для роботів та інші. Всі ці пристрої взаємодіють з гаджетом по стандартному протоколу IDUC – покращений розподілений нерівномірний протокол кластеризації (кластер – група комп’ютерів, об’єднаних високошвидкісними каналами зв’язку), що робить можливим розробку ще більшого асортименту таких периферійних блоків.

Цільова аудиторія проекту – діти і підлітки, які бажають навчитися програмуванню.

Xtron Pro – це портативна ігрова консоль, яка використовує MakeCode Arcade, що дозволяє користувачам розробляти ігри та інші проекти «зроби сам». Може сприяти навчанню дітей і не лише програмуванню, запускати самопрограмовані ігри, налаштовувати розумний годинник та навіть будувати проекти IoT та програмувати роботів. Вважають, що іграшка допоможе дітям розкрити потенціал своєї уяви.

Програмована ігрова консоль Xtron Pro розділена на дві частини: ядро та ігрову панель. MakeCode Arcade – це редактор коду для створення ретро-аркадних ігор для браузера та портативних консолей. Створювати ігри в MakeCode Arcade можна за допомогою візуальної мови програми, Javascript або Python. Під час розробки ігри запускаються та тестуються в симуляторі, після чого їх завантажують на Xtron Pro, щоб грати де завгодно і в будь-який час.

Xtron Pro - створення ігор, програмування
Програмування, Python, JavaScrip на Xtron Pro

Для покращення функцій програмування ігор в Xtron Pro вбудовано безліч апаратних модулів.

Дизайн ігор безпосередньо на Xtron Pro – за допомогою недавно розробленого корпорацією Майкрософт TileCode можна розробляти, кодувати та грати в ігри безпосередньо на Xtron Pro.

Магнітна модульна конструкція робить програмування більш креативним. Обертаючи ядро, можна перемикатися між портретними та альбомними режимами, тому ігри можна розробляти в будь-якій орієнтації.

Магнітно-адсорбційне з’єднання Pogo pin є зручним для складання та розбирання.

Xtron Pro має вбудовану 16-мегабайтну флеш-пам’ять. На основі початкового завантажувача вбудовано файлову систему, завдяки якій зручно зберігати, переглядати та завантажувати кілька ігрових прошивок.

Щоб оновити Xtron Pro, скопіювати нові прошивки на диск, треба просто підключити пристрій до комп’ютера за допомогою кабелю USB-C.

Вбудований датчик IMU з високою точністю приносить задоволення від гри за межами кнопкової системи, що визначає цілком новий рівень взаємодії у створеній вами грі. До того ж датчики IMU можуть використовуватися для управління іграми, вміють вимірювати вібрацію, обчислювати кути та рахувати кроки.

Підключення декількох гравців Xtron Pros через дроти передачі даних дозволяє відчути радість від багатокористувацьких ігор та онлайн-співпраці.

Xtron Pro - створення ігор, програмування
Програмування на Xtron Pro

Крім власних ігор, Xtron pro також підтримує запуск тисячі ігор NES, таких як Super Mario, Contra, Pac-Man тощо.
Перенести Xtron Pro на симулятор NES легко, просто завантажте NES-ігри з Інтернету та скопіюйте XTRON_NES.uf2 на диск Xtron Pro.

Розроблено також спеціальну програмну платформу Xmaker для Xtron Pro з програмними блоками та графічними ресурсами, що полегшує користування новачкам. Редактор коду Xmaker для Xtron Pro, URL: xmaker.ovobot.cc (бета-версія).

На основі MakeCode додано специфічні для Xtron Pro функції на основі Arcade, такі як програмні блоки, пов’язані з годинником, IoT та розпізнавання мови тощо.

Xtron Pro – розумний годинник, плюс модний браслет для Xtron Pro, дугоподібний силіконовий чохол та регульований ремінець для годинника, має вбудований високоточний чіп годинника та резервну батарею, інтерфейс годинника можна налаштовувати під будь-який дизайн, який вам подобається.

Xtron Pro - створення ігор, програмування
Xtron Pro, Супер Маріо

Крокомір – вбудовано датчик прискорення Xtron Pro, який можна використовувати для створення лічильника кроків, можна налаштувати за допомогою програмування власний пристрій виявлення руху.

Таймер зворотного відліку – поєднуючи датчик акселерометра і функцію годинника можна зробити таймер зворотного відліку для імітації пісочного годинника.

Вбудовано модуль Wi-Fi. Функція Bluetooth – Xtron Pro може взаємодіяти зі смартфоном, можна скористатися смартфоном для програмування Xtron Pro в режимі реального часу.

Система IoT – це мультидисциплінарна інтеграція, що включає мережеві технології, сенсорні технології, технологію автоматичного управління та обробку великих даних, збігається зі STEM, що використовується в освіті.

Багатофункціональну мобільну консоль програмування Xtron Pro можна використовувати для розробки додатків IoT. IoT MQTT-сервер – через сервер MQTT Xtron Pro може встановити з’єднання з мобільним додатком, щоб відстежувати дані датчика або дистанційно керувати апаратним забезпеченням. Додаток Xtron Pro IoT підтримує візуалізацію даних існуючих датчиків та дистанційне управління вихідними модулями.
Кінцеву точку даних у додатку зручно пов’язувати з візуальними програмними блоками, а Xmaker надає безліч програмних блоків, пов’язаних із програмами IoT.

Комплект датчиків – Xtron Pro має роз’єм 4PIN, який можна підключити до модулів розширення. Зараз є три модулі датчика та три модулі виводу: ультразвуковий, потенціометр та датчик вологості ґрунту, сервоконтролер, сенсорні та світлодіодні модулі та 7-сегментних модулів відображення.

Розпізнавання мови – Xtron Pro при підключенні до Інтернету може розпізнавати мову. Мовну команду можна налаштувати за допомогою програмування за допомогою наданих API.

Окрім розпізнавання мови, Xtron Pro вміє також перетворювати текст у мову, що провокує до розробки саморобного діалогового робота.

Xtron Pro має потужну масштабованість, задумано безліч модулів розширення, таких як розширення lego та роботи.

Залишити відповідь