Яблучний оцет

Яблучний оцет
Оцет яблучний

Яблучний оцет – рідина з різким кислим смаком, використовується як гостра приправа в майонезах, маринуванні, консервуванні і т. п. Як смаковий продукт, яблучний оцет поліпшує якість і біологічну цінність їжі, володіє більш багатими смаковими якостями і поживною цінністю, ніж звичайний, спиртовий. Має м’який смак і аромат.

До складу яблучного оцту входять біологічно активні речовини:
– органічні кислоти (оцтова, яблучна, лимонна, молочна, щавлева);
– мікро- та макроелементи (натрій, калій, кальцій, кремній, магній, залізо, фосфор, мідь і сірка);
– ферменти;
– цукри;
– фенольні речовини і альдегіди ефірів мікроелементів, які в процесі виробництва і витримки оцту переходять з сировини, а також утворюються в результаті метаболізму оцтовокислих бактерій.

У яблучному оцті ідентифіковано понад 60 органічних сполук. В процесі культивування активно синтезуються багато амінокислот. Виділено 16 амінокислот, кількість яких в 3 рази вища, ніж у вихідній сировині.

Яблучний оцет отримують мікробіологічним методом з яблучної сировини. В якості сировини для виробництва яблучного оцту використовують свіжі соки, заброджені виноматеріали, сухофрукти.

Яблука миють, видаляють пошкоджені частини, натирають на крупній тертці. Сиру яблучну кашку кладуть у скляний посуд і розводять теплою водою (на 1 л води – 0,8 кг яблучної кашки).

На кожен літр води додають по 100 г меду або цукру, а для прискорення – по 10 г дріжджів або 20 г сухого житнього хліба.

Перші 10 днів суміш зберігають відкритою при температурі 20-30 ° C, 2-3 рази на день яблучну кашку перемішують дерев’яною ложкою. Потім масу перекладають у марлевий мішечок і віджимають.

Отриманий сік проціджують через марлю і переливають у посудину з широким горлом. При бажанні додають в кожен літр соку по 50-100 г меду або цукру.

Після цього банку зав’язують марлею і ставлять у тепле місце, щоб продовжилось бродіння, яке зазвичай закінчується через 40-60 днів.

Потім оцет фільтрують, розливають в пляшки і щільно закривають пробками. Зберігають яблучний оцет у холодильнику при температурі 6-8 ° C.

Американський лікар, вчений і практик Д. С. Джарвіс у своїй книзі «Мед та інші природні продукти» рекомендує яблучний оцет як найбільш ефективний засіб для досягнення калієвого балансу в організмі.

В результаті багаторічних досліджень він прийшов до висновку, що 2 чайні ложки яблучного оцту на склянку теплої води сприяють:
– загальному зміцненню організму;
– хорошому функціонуванню травного тракту;
– зняттю запалення нирок (пієліту);
– зниженню ваги.

Яблучний оцет корисний при ангіні у вигляді полоскань горла (1 чайна ложка яблучного оцту на 1 склянку води).

Позбутися від хронічної стомлюваності допоможуть розтирання: 2 чайні ложки яблучного оцту на склянку води.

Хронічні головні болі допоможуть подолати припарки з використанням яблучного оцту: воду в тазу довести до кипіння, зняти з вогню, додати рівну кількість яблучного оцту. Нахилившись над тазом, зробіть 75 повільних вдихів-видихів.

Інгредієнти для приготування яблучного оцту:
– 1 літр води;
– 100 г меду або цукру;
– 10 г дріжджів або 20 г сухого житнього хліба.

Leave a comment