Яблука в листковому тісті по-молдовськи

Невеликі яблука солодких сортів очистити від шкірки і насіння, але серцевину наскрізь не прорізати. Підготовлені яблука начинити: варення, цукор, корицю змішати. Листкове тісто розкачати в пласт товщиною 2-3 мм, нарізати його квадратиками, відповідними до величини яблук, і в кожен квадрат загорнути по яблуку. «Кульки» покласти швом вниз на деко, змочене водою, змастити яйцем, випекти в духовці до рум’яного кольору і обсипати цукровою пудрою.

Складові для листкового тіста:
– 400 г борошна,
– 400 г вершкового масла,
– 4 жовтки,
– 100 г сухого білого вина,
– 0,5 склянки сметани,
– 1 ч. ложка солі.

Для начинки:
– 6-8 яблук,
– 6 ч. ложок цукрової пудри,
– 1 ч. ложка кориці меленої,
– 6 ч. ложок варення.

Приготування листкового тіста. Борошно, сметану, яєчні жовтки, вино, сіль вимішувати до тих пір, поки тісто не почне відставати від рук. Тісто залишити укритим на 15-20 хвилин. Потім розкачати в пласт товщиною 0,5 см. На середину цього пласта покласти половину підготовленого вершкового масла і рівномірно розмазати його.

Змазаний маслом пласт скласти вдвоє, зверху покласти іншу половину масла і знову скласти пласт. Після чого краї тіста з усіх боків защипати і як можна тонше розкачати його, стежачи за тим, щоб масло не прорвало краї тіста.

Потім пласт тіста скласти в 4 шари і дати йому постояти. Через хвилин десять знову розкачати. Таку операцію повторюють 4 рази, причому кожного разу дають тісту «відпочити» протягом 10 хвилин. В останній раз тісто розкачати в пласт товщиною 2-3 мм.

Листкове тісто слід розгортати в прохолодному приміщенні, а не в нагрітій кухні.

Залишити відповідь