Категорії
Різне

Ядерний двигун для автомобіля

Американська компанія збирається випустити перший у світі автомобіль на ядерній енергії.
За словами директора Laser Power Systems, Чарльза Стевенса (Charles Stevens), одного грама торію достатньо, щоб замінити понад 28000 літрів нафтопродукту.

Щоб автомобіль працював без дозаправки все життя, йому знадобиться лише 8 грамів торію.
На даний момент фірма Laser Power Systems (головний офіс у Коннектикуті) працює над новим двигуном, який щоб створювати електрику для мотора, буде використовувати важкий слаборадіоактивний метал торій.

Ядерний двигун для автомобіля
Ядерний двигун для автомобіля

Цей метал застосовують в металургії і в галузі атомної енергії. Будучи схожим з ураном, торій здатний виробляти величезну кількість тепла.

В одному з інтерв’ю Чарльз Стівенс пояснив принцип роботи торію для вироблення тепла. Для отримання пари, щоб привести в дію серію міні-турбін, кілька торієвих подібних лазерів нагрівали воду.

Стівенс говорить, що двигун вагою приблизно 227 кг буде досить компактним і легким, щоб вміститися під капотом звичайного автомобіля.

Все ж таки, за словами Стівенса, розробка працюючих компактних турбін і генераторів набагато складніша, ніж створення торієвого лазера.

На даному етапі команда з 40 робітників на чолі зі Стівенсом намагається відповісти на питання, як ефективніше поєднати лазери, турбіни і генератори. Якщо задум вдасться, то, на їхню думку, автомобілі з торієвим двигуном зможуть покривати відстані в мільйони кілометрів.

“Машина постаріє раніше, ніж мотор. Не буде ні нафтопродуктів, ні вихлопних газів – нічого” – говорить Стівенс.

Якщо торій стане головним джерелом енергії, то Австралія стане глобальним енергетичним гігантом. За даними Геологічної служби США (US Geological Survey), в Австралії друге за обсягом родовище торію на Землі – близько 333 690 тонн (приблизно 1/4 всіх запасів торію на планеті). Крім Австралії, велика кількість торію знаходиться в США та Індії.

У 1950-ті Форд розробив концепт-кар під назвою Ford Nucleon. Цей автомобіль на атомній енергії був розроблений, за словами Форда, на основі припущення, що в майбутньому атомні реактори стануть компактнішими, безпечнішими і легшими.

В основі дизайну була енергетична капсула, яка перебувала в задній частині автомобіля. Форд припускав, що зарядні станції замінять бензоколонки, а проїхати без підзарядки можна буде більше ніж 8000 км.

Сьогодні можна задуматися, чому ж досі на дорогах не роз’їжджають автомобілі на атомній енергії, адже в світі вже існують атомні електростанції, підводні човни і авіаносці. Під час холодної війни СРСР і США вже використовували невеликі реактори для постачання енергією.

Вчені могли б створити мініатюрну атомну станцію і вставити її в автомобіль. Але не так все просто.
Можливо головною причиною, по якій наші вулиці досі не забиті автомобілями з атомним двигуном це радіоактивність. Потрібен відповідний захист від таких машин, інакше не тільки водії, але і навколишні люди можуть постраждати.

Якщо використовувати весь необхідний захист, то автомобіль буде неймовірно важким, можливо навіть настільки, що не зможе зрушитися з місця.

Також такі подібні автомобілі можуть бути використані на шкоду людям, наприклад, як небезпечна радіоактивна зброя.

Зрештою, енергетичним компаніям, автомобільним концернам і урядам доведеться тісно співпрацювати, щоб створити потрібну інфраструктуру.

Їм також доведеться встановити стандартизований процес позбавлення від використаного енергопродукту, у якого ще сотні років буде високий рівень радіації.

Див. також: Автомобіль з ядерним двигуном

Залишити відповідь