Як 3000-річна золота маска стала інтернет-мемом

У провінції Сичуань нещодавно знайшли 3000-річну церемоніальну золоту маску, яка несподівано стала сенсацією у соціальних мережах в Китаї. Цю реліквію Бронзової доби знайдено під час археологічних розкопок у Саньсіньдуй.

Експерти стверджують, що відкриття може належати стародавній державі Шу, яка існувала у цьому регіоні до 316 р. до н. е.

Як з’явився перший мем? Загадкова золота маска на пів обличчя стала джерелом безлічі мемів та відеороликів у соцмережах.

Оголосили, що на платформі мікробіологів Weibo почали робити фотоколажі, накладаючи маску на обличчя діячів поп-культури.

Конкурс редагування фотографій із золотою маскою епохи Саньсіндуй переглянули вже майже 4 млн разів.

Невдовзі до цієї розваги долучились чиновники музею Саньсіндуй – сьогодні це одне з найважливіших місць археологічних розкопок у Китаї.

«Доброго ранку, ми щойно прокинулись, а ви всі тим часом опанували Photoshop?» – написано на сторінці музею у Weibo, де поділилися власною інтерпретацією нового мему.

Археологічні знахідки не вперше привертають увагу користувачів соцмереж у Китаї – у серпні знайшли реліквію, яка нагадує свиню з популярної відеогри Angry Birds.

Як 3000-річна золота маска стала інтернет-мемом
Маску одягла Hello Kitty
Як 3000-річна золота маска стала інтернет-мемом
Маска привернула увагу панди
Як 3000-річна золота маска стала інтернет-мемом
Маска на японському Ультрамані
Як 3000-річна золота маска стала інтернет-мемом
У музеї домалювали до маски ведмедика

Крім золотої маски, археологи знайшли у Саньсіндуй бронзові вироби, золоту фольгу, а також артефакти із слонової кістки, нефриту та шовку.

Ці предмети були виявлені у шести жертовних ямах, про що повідомило Національне управління культурної спадщини. Ці ями в цивілізації Шу використовували для жертвоприношень під час молитов за процвітання та мир.

Руїни Саньсіндуй випадково знайшов фермер ще у 1929 році. На сьогодні там вже виявили понад 50 000 реліквій.