Категорії

Як 3000-річна золота маска стала інтернет-мемом

У провінції Сичуань нещодавно знайшли 3000-річну церемоніальну золоту маску, яка несподівано стала сенсацією у соціальних мережах в Китаї. Цю реліквію Бронзової доби знайдено під час археологічних розкопок у Саньсіньдуй.

Експерти стверджують, що відкриття може належати стародавній державі Шу, яка існувала у цьому регіоні до 316 р. до н. е.

Як з’явився перший мем? Загадкова золота маска на пів обличчя стала джерелом безлічі мемів та відеороликів у соцмережах.

Оголосили, що на платформі мікробіологів Weibo почали робити фотоколажі, накладаючи маску на обличчя діячів поп-культури.

Конкурс редагування фотографій із золотою маскою епохи Саньсіндуй переглянули вже майже 4 млн разів.

Невдовзі до цієї розваги долучились чиновники музею Саньсіндуй – сьогодні це одне з найважливіших місць археологічних розкопок у Китаї.

«Доброго ранку, ми щойно прокинулись, а ви всі тим часом опанували Photoshop?» – написано на сторінці музею у Weibo, де поділилися власною інтерпретацією нового мему.

Археологічні знахідки не вперше привертають увагу користувачів соцмереж у Китаї – у серпні знайшли реліквію, яка нагадує свиню з популярної відеогри Angry Birds.

Маску одягла Hello Kitty
Маска привернула увагу панди
Маска на японському Ультрамані
У музеї домалювали до маски ведмедика

Крім золотої маски, археологи знайшли у Саньсіндуй бронзові вироби, золоту фольгу, а також артефакти із слонової кістки, нефриту та шовку.

Ці предмети були виявлені у шести жертовних ямах, про що повідомило Національне управління культурної спадщини. Ці ями в цивілізації Шу використовували для жертвоприношень під час молитов за процвітання та мир.

Руїни Саньсіндуй випадково знайшов фермер ще у 1929 році. На сьогодні там вже виявили понад 50 000 реліквій.

Recent Posts

Хто би міг подумати

Конопля - це одна з найдавніших технічних культур людства. З її волокон плетуть мотузки, роблять тканину, з насіння отримують олію.Читати…

5 години ago

Целюлоза технічної коноплі і джут для упаковки

Джут і коноплі - це цінні технічні культури, що обробляються для отримання волокна і насіння. Джутову і конопляну целюлозу з…

6 години ago

Салат туриста

Салат туриста - це рецепт консервації з перловою крупою з овочами. Відмінно зберігається при кімнатній температурі. Можна вживати як доповнення…

10 години ago

Салат «Знахідка» на зиму

Салат «Знахідка» - смачна закуска з кабачків та квасолі на зиму, відмінно підходить до відвареної картоплі або макаронів, вдалий гарнір…

16 години ago

Паста Болоньєзе

Болоньєзе - м'ясний соус зі свіжими тальятелле (різновид локшини), який традиційно готують в Болоньї. Менш традиційним є соус з макаронами…

1 день ago

Мак снодійний

Хімічний склад маку снодійного, Дія маку снодійного, Способи застосування маку снодійного, Протипоказання.Читати далі Мак снодійний

2 дні ago