Як блискавки впливають на живі клітини?

У будь-який момент часу в різних куточках світу гримить близько 2000 гроз. Енергія від постійних ударів блискавок резонує в зоні між поверхнею Землі і іоносферою, через що виникає таке явище як резонанс Шумана (явище утворення стоячих електромагнітних хвиль низьких і наднизьких частот між поверхнею Землі і іоносферою). Раніше вважали, що електромагнітні поля з дуже низькою частотою ніяк не впливають на живі організми, але вчені з Тель-Авівського університету довели зворотнє. На щастя, вплив цих полів на організми діє позитивно.

За словами провідного автора дослідження Коліна Прайса, атмосферні поля надають живим клітинам захисної дії, що особливо помітно, наприклад, під час нестачі кисню.

Щоб довести своє припущення, дослідники відтворили магнітне поле, максимально наближене до створюваних резонансами Шумана – його частота коливалася на рівні від 7,6 до 8 Гц. Піддаючи клітини серця щура його впливу протягом 30-40 хвилин, вчені побачили, що стан цих клітин помітно змінюється.

Науковці зареєстрували зміни в трьох важливих показниках пошкодженої клітини:
– зменшення спонтанних скорочень;
– зменшення перехідних процесів з вивільненням кальцію;
– зменшення вивільнення ферменту креатинкінази (фермент, який стимулює перетворення креатиніну на креатинфосфат і забезпечує енергією м’язове скорочення).

Примітно, що після виключення магнітного поля клітини повернулися в початковий стан.

На даний момент дослідження проводилося тільки на клітинах щурів. Вплив електромагнітного поля на клітини інших тварин поки невідомий, але ймовірність позитивного впливу вельми висока. В майбутньому це відкриття може стати відправною точкою для створення нових методів лікування різних клітин.

«Це перше дослідження, яке демонструє зв’язок між резонансом Шумана і станом живих клітин. Воно може пояснити, чому всі живі організми мають електричну активність в одному і тому ж спектральному діапазоні», – Колін Прайс, автор дослідження.

Що ви думаєте з приводу нового відкриття вчених? Свою думку ві можете написати в коментарях.

Залишити відповідь