Категорії
Різне

Як деревина впливає на звук гітари?

Багато музикантів скажуть, що акустична гітара тільки тоді здатна видавати гарне звучання, якщо її зроблено з «правильного» дерева. Зазвичай вони мають на увазі дорогу деревину, яка виробляється з дерев, що знаходяться під загрозою зникнення. Нове дослідження натякає на те, що це помилкова думка. Досвідченим шляхом було з’ясовано, що тип деревини, з якої зроблено гітару, ніяк не впливає на її звучання. В більшості своїй, якість музичного інструменту залежить від його форми, розміру, використовуваних струн і ряду інших особливостей.

Дослідження було проведено співробітниками британського Університету Ланкастера. Вони зв’язалися з майстром по виготовленню гітар Роджером Бакналлом з компанії Flyde Guitars і попросили його зробити шість акустичних інструментів зі сталевими струнами. Інструменти були ідентичні один одному за розмірами і формою, а відрізнялися лише тільки типом деревини, яку використовували для виготовлення задньої і бічних пластин.

Для виготовлення гітар були використані:
– бразильське рожеве дерево;
– індійське рожеве дерево;
– червоне дерево;
– деревина сапеле;
– клен;
– деревина волоського горіха.

Виготовлені гітари з деревини різної вартості були оцінені групою з 52 гітаристів. Музикантів завели в темну кімнату, щоб вони не бачили з якого дерева гітара, на якій вони виконували мелодії. В результаті з’ясувалося, що музиканти не помітили особливої ​​різниці між усіма шістьма гітарами. Коли їм озвучили список використаної деревини і попросили назвати, на якій гітарі вони грали, більшість добровольців відповіла неправильно.

За словами професора Крістофера Плака, результат дослідження доводить, що замість деревини зникаючих дерев виробники цілком можуть використовувати дешевші варіанти. Різниця в звуці, зрозуміло, є, однак на думку вчених вона незначна.

Залишити відповідь