Категорії

Categories: Різне

Як легко відкрити пляшку вина без штопора

Вам потрібно відкоркувати пляшку вина, але нема під рукою штопора? З цієї ситуації є вихід? До вашої уваги сім способів як можна зробити це.

Слід знати, що ці методи не завжди є ефективними. Будьте обережні, щоб на пляшці не з’явилися тріщини, і слідкуйте, щоб потім в своїй склянці не виловлювати з улюбленого напою шматочки пробки.

Пробку витягти за допомогою саморіза і плоскогубців – це найбезпечніший з усіх перерахованих методів у списку і, щоб скористатися ним, потрібна певна фізична сила, але це навряд чи зупинить справжніх цінителів вина.

Саморіз вкрутити в пробку, щоб він виступав від поверхні приблизно на півтора-два сантиметри. Плоскогубцями обхопіть за його капелюшок і потягніть на себе, щоб витягнути пробку. Замість плоскогубців можна використовувати молоток-обценьками. Такий спосіб не підходить для витриманих вин, пробка яких вже неабияк зносилася. В цьому випадку вона може просто розкришитися.

Проштовхнути пробку всередину пляшки, але перед цим проткніть її гострим предметом, що дозволить під час проштовхування запобігти збільшенню тиску в ємності. Тепер спробуйте проштовхнути пробку пальцем в пляшку. Замість пальця можна скористатися будь-яким відповідним за розміром предметом з тупим кінцем, наприклад, маркером або зворотною стороною дерев’яної ложки. Як і при застосуванні попереднього способу існує ймовірність, що пробка може розкришитися. Якщо це сталося, просто перелийте вино в іншу ємність, використовуючи сито або марлю.

Відкоркувати пляшку насосом – якщо немає під рукою штопора, але у вас є насос, яким зазвичай накачують м’ячі, то сміливо можна скористатися ним. Пробку проткніть посередині і акуратно почніть закачувати повітря в пляшку – тиск в пляшці збільшиться і почне виштовхувати пробку. Не перестарайтеся, інакше пляшка може лопнути. З метою безпеки пляшку бажано заздалегідь обернути рушником.

Відкоркувати пляшку за допомогою ключа або ножа із зазубреним лезом – звичайний ключ вставте в пробку під кутом близько 45 градусів і потихеньку повертайте, поступово підтягуючи на себе. Той же самий трюк можна провернути за допомогою ножа із зазубреним лезом.

Відкрити пляшку вина за допомогою рушника і стіни – денцем пляшки, завернутої в рушник, злегка постукувати по стіні. Через деякий час пробка вилетить. Якщо після декількох спроб пробка вперто знаходиться у своєму початковому положенні, скористайтеся іншими способами. Будьте дуже акуратними, щоб не розбити пляшку!

Метод туфлі – пляшку денцем вниз помістіть в чистий черевик c твердою підошвою. Потім зробіть кілька ударів каблуком об стіну. З кожним разом пробка поступово буде потроху вислизати з горлечка. Коли пробка наполовину вийде, її вже можна витягнути.

Щоб витягти пробку, можна злегка нагріти шийку пляшки. Під впливом тепла пробка буде поступово підніматися вгору, поки не вилетить повністю. Використовуйте ці поради тільки в крайньому випадку. Якщо потрібно відкоркувати пляшку дорогого вина, зробіть все можливе, щоб ліпше знайти штопор.

Recent Posts

Закуски з оселедця (п’ять рецептів)

Рольмопси, Оселедці у пряному маринаді, Матіяси – молоді голландські оселедці, Оселедець у медовій підливі, Пструг маринований.Читати далі Закуски з оселедця…

2 дні ago

Вміє відростити собі голову

Гідрактинія (Hydractinia) - тварина, що здатна заново відростити собі голову. Як вона це робить? Чи може мешканець морських глибин, який…

4 дні ago

Коли прищеплюється тіньова економіка

Тіньова економіка прищеплюється ще в дитинстві, коли вчителька каже: «Один пишемо, два - в умі!»Читати далі Коли прищеплюється тіньова економіка

4 дні ago

Картопляний торт з начинкою

Рецепт смачного овочевого торта з начинкою з плавленого сиру, варених яєць і подрібненої зелені, для соковитості коржі торта вкривають тонким…

4 дні ago

Хропунам необхідно відмовитися від вечері

Що можуть зробити хропуни для того, щоб дати своїм близьким можливість спокійно спати? Схуднути, – вважають німецькі вчені.Читати далі Хропунам…

5 днів ago

Припухлість суглобів зніме… кизил

Якщо турбує біль у суглобах та з'явилася припухлість, приготуйте лікувальний настій кизилу.Читати далі Припухлість суглобів зніме… кизил

5 днів ago