Категорії
Різне

Як наближаються до безсмертя в РФ

Вже довгий час вчені та й кожен зацікавлений шукають усі можливі способи для продовження життя, де важливим є опір тіла до хвороб. Одним із способів, який без перебільшення може стати панацеєю, можна назвати омолодження із застосуванням біорегуляторних пептидів професора В.Х. Хавінсона.

Що таке пептиди? Сьогодні слово пептиди у необізнаної людини ще викликає здивування, майже таке саме, як колись у неспортсменів слово «протеїн». Але протеїн вже пройшов свій довгий шлях до споживача і більшість дізналася, що це просто білок в чистому вигляді, а не «фарма», на якій бодібілдер мутує в супермена. Такий же шлях пройшли ноотропи – препарати для стимуляції розумової діяльності. Тепер настав час пептидів.

Як наближаються до безсмертя в РФ
Пептиди (грецькою Πεπτος «поживний») – сімейство речовин, молекули яких побудовані з двох і більше залишків амінокислот, з’єднаних в ланцюг пептидними (амідних) зв’язками -C (O) NH-

Щоб уявити важливість наукового відкриття, необхідно детально зрозуміти, що це таке.

Наш організм являє собою хмарочос з білкових конструкцій. Найменшою структурною одиницею нашого тіла, всіх органів і тканин є клітина. Вона жива, поки ділиться. Але кількість її поділів генетично обмежена. Будь-яка клітина будь-якого органу або тканини протягом нашого життя здатна ділитися п’ятдесят разів. Цей факт встановив американський учений Леонард Хейфлик. Цей ліміт носить однойменну назву – ліміт Леонарда Хейфліка. Від віку і хвороб у міру витрачання клітиною числа поділів наші органи і тканини руйнуються. Після чого спостерігається апоптоз – регульований процес запрограмованої загибелі клітини.

Інформація про те, скільки разів належить ділитися клітині, знаходиться в генетичному апараті – ДНК, який розташований в ядрі клітини і має X-образну структуру. «Плече» ДНК називають теломерою, яка фізично коротшає в міру витрати числа поділів. І ось тут ми впритул підійшли до ролі пептиду – маленького білка з певною амінокислотною послідовністю, характерною для даної конкретної тканини. Потрапляючи в організм тим чи іншим шляхом – ін’єкційним або через рот у вигляді капсул – пептид безперешкодно проходить всі тканинні бар’єри: клітинну мембрану, ядерну мембрану і вбудовується в структуру ДНК, як раз в місці укорочення теломери за принципом компліментарності.

Див. також: Теломера – показник старіння

Пептид подовжує теломеру на 42% (майже наполовину) і повертає ДНК здатність до синтезу білка, фактично продовжуючи життя клітині. Ми вже з’ясували, що чим довше ділиться теломера, тим довше живе клітина. У масштабах тканини (органу), яка складається з цих клітин – це відновлення структури і функцій. А в масштабах всього організму – це продовження життя, поліпшення його якості, профілактика і лікування вікових захворювань.

Сьогодні розвиток пептидного виробництва відбувається стрімкими темпами. Безпека і ефективність пептиду залежить не тільки від амінокислотної послідовності, ступеня очищення від гормонів, але і від розмірів амінокислотного ланцюжка (молекулярної ваги). Наприклад, якщо порівнювати лікарський поліпептид з церебропротекторною активністю – церебролізином, то його вага складе 10000 Da. В той час, як біорегуляторний церебропротектор професора В.Х. Хавінсона має молекулярну вагу – 400 Da. Це одна мільярдна метра – нанорозміри. І в цьому незаперечна перевага будь-якого з сорока пептидів, розроблених Санкт-Петербурзьким Інститутом біорегуляції і Геронтології.

Про діяльність цього інституту розповіла Оксана Анатоліївна Орлова – MD, PhD, науковий співробітник Санкт-Петербурзького Інституту біорегуляції і Геронтології, лабораторії біорегуляції старіння, лікар-косметолог, експерт в області антивікової медицини, ін’єкційної та апаратної медичної косметології.

Чи шкідливі біорегуляторні пептиди? Нашкодити пептидами професора В.Х. Хавінсона неможливо. Спробуємо зрозуміти, чому? Все, що надходить в наш організм, контролює захисна система – імунітет і виробляє ставлення до всього, синтезуючи антитіла. У такому вигляді інформація потрапляє в нашу «бібліотеку образів». У випадку з нанопептидами вироблення антитіл не відбувається. Вони засвоюються настільки швидко і безперешкодно, що імунітет не встигає взяти їх на контроль. Якщо на речовину відсутні вироблені антитіла, не буде алергічної реакції, побічних і дозозалежних ефектів, а також індивідуальної нестерпності. Максимум ефекту при повній відсутності шкоди. Це вкладається в концепцію альтернативної медицини майбутнього, що є революційним проривом. Міжнародна наукова громадськість кваліфікує саме так.

Особливої ​​актуальності нове лікування набуває в умовах передчасного старіння, коли у віці, наприклад, 35 років і старіше в організмі людини протікає одночасно від 3-5 хронічних захворювань, а від 65 років – 5-8 таких. Таким чином, потрібне комплексне лікування відразу декількома лікарськими засобами, але це неможливо через їхню небезпечність. У той же час, коли комплексне лікування біорегуляторними пептидами є правильним. Слід загострити увагу на тому, що пептиди – це препарати стратегічного та накопичувального призначення, тобто ефект від дії настає не відразу, а через якийсь час, коли накопичено достатню дозу для стимуляції і сформовано «відповідь» на лікування.

Майже сорок років тому в ході пошуків засобів для підвищення боєздатності особового складу в умовах радіоактивного опромінення виникла потреба у вивченні пептидів на базі Петербурзької Військово-Медичної Академії. З’ясувалося, що короткі амінокислотні ланцюжки (2-3-4 АК) здатні мобілізувати резерви поділу клітини і стимулювати біосинтез білка, що відновлює структуру і функцію уражених органів і тканин. З тих пір проведено велику кількість культуральних, біологічних і клінічних досліджень, що підтверджують ефективність коротких біорегуляторних пептидів. Перші клінічні експерименти відбувалися під час порятунку екіпажу підводного човна «Комсомолець» в 1989 році (45 осіб).

Як виробляють пептиди? Пептиди отримують методом екстракції тканин молодих телят до 12-місячного віку або біосинтезом в лабораторних умовах. Таким чином ці маленькі будівельні білки існують для всіх органів. Всі вони органоспецифічні: відновлюють структуру і функцію тільки того органу, з якого вони виділені. Наприклад, пептиди головного мозку відновлюють головний мозок і його функції; пептиди печінки – тканину печінки; хрящів – хрящі, судин – судини; щитоподібної залози – щитоподібну залозу і т.д. Отримано близько 40 найменувань. Один з них є «золотим стандартом» довголіття – це пептид шишкоподібної залози (епіфіза). За допомогою гормону мелатоніну (його ще називають гормоном молодості), епіфіз координує функції всіх ендокринних систем. Гормони, як відомо, керують усім нашим життєвим статусом. За рівнем мелатоніна в крові і сечі визначають біологічний вік нашого тіла. Таким чином універсальний епіфіз відновлює всі наші органи і тканини, а також є потужним онкопротектором.

Які пептиди готові для поліпшення здоров’я? Як проходить процес оздоровлення? Сьогодні пептиди існують в трьох лікарських формах: трансдермальній (косметика), пероральній (для прийому всередину і загальнотерапевтичного впливу) і ін’єкційній. Широкому колу людей через мережеву торгівлю доступні трансдермальні і пероральні форми пептидів. Слід зауважити різницю між БАДами і пептидами: у БАДів немає можливості відновлювати структуру і функцію тканин, у пептидів – це основне їхнє призначення. Можна сказати, що пептиди – це препарати з етіотропним ефектом лікування, бо вони впливають на причину хвороби: руйнування органів і порушення їх функцій.

Капсульовані форми пептидів діляться на дві групи: цитомакси (натуральні екстракти тканин) і цитогени (біосинтезовані в лабораторних умовах), які по виразності і тривалості ефекту цілком можна прирівняти, але одні дешевші інших. Пероральні пептиди розфасовуються по 60 капсулам – це курс лікування на один місяць. Якщо приймати їх в дозуванні по 1 капсулі два рази на день (це лікувально-профілактична схема), ефект побачимо не раніше, ніж на третьому тижні лікування (наприклад, знеболювальний) при кратності курсів – 2 рази на рік в період сезонного загострення (навесні і восени) будь-яких захворювань. Якщо більше цікавить не профілактика, а лікування, кратність курсів збільшується до трьох-чотирьох. До того ж, щоб скоріше отримати лікувальний ефект, можна збільшити і дозування: по 2 капсули 2 рази на день.

Як наближаються до безсмертя в РФ
Пептид епіфіза – послідовність амінокислот у структурі аланін-глутамін-аспарагін-гліцин Ala-Glu-Asp-Gly

Необхідно враховувати, що пептиди більш корисні в комплексі. Тому прийом судинного пептиду повинен супроводжувати будь-яке лікування, наприклад, для покращення кровообігу органу ми сприяємо прискоренню метаболізму. На сьогоднішній день також отримані ін’єкційні пептиди для всіх органів і тканин у вигляді екстрактів і біосинтезованих форм. Але тільки п’ять з них сертифіковані ще 40 років тому як лікарські засоби і продаються в аптеках:
– кортексин – пептид головного мозку (для лікування і профілактики інфарктів та інсультів);
– тималин – пептид тимуса (центрального органу імуногенезу);
– ретіналамін – пептид сітківки ока;
– епіталон – пептид епіфіза;
– простатилен – пептид простати.

В упаковці міститься 10 ампул – це курс на 10 днів, кратність курсів залежить від тяжкості захворювання.

Яке майбутнє чекає на біорегуляторні пептиди? Це залежить від багатьох факторів: визнання через клінічну ефективність препарату, сертифікація лікарського засобу, впровадження у виробництво і, вже зовсім впритул до споживача, доступна ціна. Слід враховувати, що на кожному етапі відкриття чекають підводні камені.

Що стосується церебропротекторів професора В. Х. Хавінсона, лікарський препарат кортексин вже існує 40 років і визнаний досить ефективним в лікуванні захворювань головного мозку, особливо вікової дегенеративної патології, включаючи хворобу Альцгеймера. Пінеалон ще проходить етап детального вивчення. В даний момент в силу своєї повної безпеки та через відсутність статусу лікарського засобу пінеалон називають БАДом, він успішно реалізується через мережеву торгівлю. Епіталон (екстракт епіфіза) існує в ін’єкційній формі і має сертифікат лікарського засобу. У мережі аптечної торгівлі не продається, існує в капсульованій формі для прийому всередину. Екстракт Ендолутен зареєстрований як БАД, його можна придбати через мережеву торгівлю. Біосинтезований пептид епіфіза AEDG є в ін’єкційній формі, застосовується на експериментальних засадах лікування.

Що стосується пептиду з 18 амінокислотних залишків для супровідної антибіотикотерапії, то на жаль, поки він пройшов тільки експериментальний етап, доклінічних досліджень ще не проводилося. Але препарат буде всебічно вивчатися в силу його унікальних властивостей.

Див. також: Теломераза

Залишити відповідь