Категорії
Міста, країни, люди

Як перетворили мишей на лютих хижаків

Миші, якщо виключити їхню здатність переносити особливо небезпечні інфекції, є зазвичай досить безпечними тваринами. Але недавно американські вчені абсолютно випадково перетворили цих гризунів на лютих хижаків, які полюють на інших живих створінь і буквально розривають їх на частини.

В ході наукової роботи з вивчення головного мозку тварин з’ясувалося, що в мигдалевидному тілі є група нейронів, при активації яких у мишей загострюються мисливські інстинкти і навіть збільшується фізична сила. Можна прямо сказати, що такі миші перетворюються в таких собі «Халків» з коміксів Marvel.

Мигдалеподібне тіло – це невеликі області (їх дві, по одній в кожній півкулі), що розташовані з боків головного мозку і відповідають за формування різних емоцій, особливо страху.

Особливості головного мозку. В рамках наукової роботи дослідники з американського штату Коннектикут хотіли вивчити, як головний мозок мишей контролює роботу різних органів. В мигдалеподібні тіла були введені білки, які чутливі до світла, що дозволило вченим активувати різні нейрони в мигдалеподібних тілах мишачих мізків, просто посвітивши на них лазером (у людини мигдалеподібне тіло розташоване приблизно в цій же області мозку). В ході експерименту дослідники помітили, якщо посвітити на дві певні групи нейронів, миші стають агресивними. Попередні дослідження інших вчених вже доводили, що розмір мигдалеподібного тіла часто впливає на рівень агресії цих тварин.

Коли вчені світили лазером на ці нейрони, лабораторні миші починали вести себе як зомбі з серіалу «Ходячі мерці». Як тільки певна область мигдалеподібного тіла активізувалася, миші починали накидатися на все, що потрапляло в їхнє поле зору. Важливо відзначити, що гризунів цікавили не тільки живі об’єкти, але і звичайні предмети. Як тільки миша хапала «жертву», вона буквально розривала її на частини. Ким саме були жертви лабораторних мишей, не уточнюється, але вони не накидалися один на одного, а атакували тільки чужинців.

В ході подальшої роботи дослідники спостерігали ще кілька особливостей незвичайної поведінки мишей. Вони помітили, що голодні особини нападали на жертв активніше, ніж ситі. Це означає, що агресія безпосередньо пов’язана з бажанням здобути їжу.

При впливі на певну ділянку мозку у мишей загострюється мисливський інстинкт, який до того ж призводить до посилення сили стиснення щелеп. Якщо говорити коротко, пучок нейронів можна розділити надвоє: перший активізує бажання добути їжу, а другий – збільшує фізичну силу. Якщо посвітити лазером тільки на першу ділянку, миша зловить жертву, але не зможе її сильно вкусити.

Вплив на людський мозок. Вчені сподіваються, що проведений експеримент допоможе зрозуміти еволюцію мисливських інстинктів у тварин. Але любителів фантастики напевно цікавить інше питання – невже вчені можуть створити щось на зразок Халка з коміксів Marvel? Проведений експеримент явно доводить, що так. Взагалі, втручаючись в роботу головного мозку можна сильно змінити характер людини і навіть стерти деякі спогади, але наука поки що не розвинена настільки добре.

Що далі? Людство вже майже навчилося читати думки свиней. Створенням приблизно такої технології на даний момент займається компанія Neuralink, яка була заснована Ілоном Маском. У другій половині 2020 року відбулася демонстрація роботи пристрою з читання думок, який зміг простежити за активністю головного мозку свині. Вибір припав саме на цю тварину, тому що їхній мозок дуже схожий на людський і «теж любить поїсти». Під час спеціальної презентації був показаний навіть чіп, який вживлюють в мозок і заряджають безконтактним способом.

Залишити відповідь