Як перетворити пластик в паливо

Як перетворити пластик в паливо
Знайдено простий спосіб, як перетворити пластикові відходи в паливо

Однією з найнебезпечніших глобальних проблем, з якою стикається сьогодні Земля, є велика кількість пластикових відходів. За розрахунками екологів, на звалищах і океанах на даний момент знаходиться близько 5 мільярдів тонн пластику, який виділяє токсичні хімічні речовини і забруднює місця мешкання тварин і людей. Вчені шукають спосіб усунути цю проблему: хтось створює екологічні матеріали, а хтось придумує технології для перетворення відходів в паливо.

Своєю новою розробкою нещодавно поділилася група хіміків з Університету Пердью. Вона розробила процес, який здатний перетворювати пластикові відходи в речовину, схожу на бензин і дизельне паливо. Сировиною для його створення є поліпропілен, який міститься в пластикових іграшках, медичних пристроях і харчових упаковках. Ідея дослідників полягає в тому, щоб спалювати полімери пропилену і розчиняти їх у воді, яка знаходиться між рідким і газоподібним станом.

Примітно, що процес необхідно проводити при температурі 380-500 градусів Цельсія і тиску в 2300 разів вище, ніж над рівнем моря. Перетворення відбувається протягом однієї години – через цей час дослідники отримують паливо такої чистоти, що його можна використовувати в автомобілях та в іншій техніці.

За словами провідного дослідника Лінди Ван, поліпропілен становить майже четверту частину 5 мільярдів тонн пластикових відходів в світі. Їх технологія здатна перетворити 90% поліпропілену в корисне паливо. Коли саме технологія буде реалізована в широкому масштабі невідомо, але розробники сподіваються на великий інтерес з боку індустрії переробки відходів.

Що ви думаєте з приводу цієї технології, свою думку напишіть в коментарях.

Залишити коментар