Категорії
Кухня країн світу

Як перевірити якість продуктів

Давно помічено, що «ти є те, що ти їси» (Гіппократ), тобто їжа впливає не тільки на самопочуття людини, але і на її настрій і стан здоров’я. По-справжньому свіжа їжа є панацеєю від усіх хвороб, тому так важливо ретельно відбирати і вживати тільки якісні продукти. Будь-яка їжа вважається свіжою протягом приблизно трьох годин, а потім в їжі починають розмножуватися патогенні мікроби.

Як перевірити якість продуктів
На шматочок яловичини натисніть пальцем

Яловичина. У м’яса повинен бути чистий м’ясний запах і при штучному освітленні легкий перламутровий блиск. Також показником свіжості служить рівність і пружність м’ясної тканини. Проведіть по ньому пальцем, на пальці залишиться легка волога. Якщо на шматочок яловичини натиснути пальцем, то ямка швидко вирівнюється. Якщо м’ясо місцями підсохнуло, значить, його неправильно зберігали. Несвіже м’ясо пухке, липке, має неприємний запах.

Як перевірити якість продуктів
Жирок на черевці риби повинен бути білим

Риба. Ознаки свіжої риби: тушка ціла, луска неушкоджена, зябра червоні. Якщо опустити рибу в таз з водою і вона потоне – значить свіжа. У свіжої риби, як охолодженої, так і замороженої, жирок на черевці повинен бути білим. Жовтий жирок – ознака того, що рибу вже кілька разів заморожували. Подивіться всередину черевця, там повинні бути чітко видно кровоносні судини. Якщо ви берете рибне філе, то м’ясо повинно бути пружним, без зайвої вологи, з легким перламутровим блиском.

Як перевірити якість продуктів
При покупці масла слід довіряти перевіреному виробнику

Вершкове масло. При покупці масла краще довіряти малому і бажано місцевому виробнику. Щоб перевірити якість вершкового масла, потрібно шматочок його залити окропом, якщо розтануло і розпливлося – значить масло справжнє (маргарин розпадається на шматочки).

Є ще спосіб відрізнити вершкове масло від спреду. Спробуйте шматочок: натуральне масло тане в роті і на язиці не залишає залишків.

Як перевірити якість продуктів
Якісний мед тягнеться тонкою ниточкою, фальсифікований капає з ложки

Мед. Щоб перевірити якість меду, налийте його трохи на папір. Якщо розтікається і навколо нього утворюється великий мокрий слід, не сумнівайтеся – у ньому точно є вода. Можна капнути в мед небагато оцтової кислоти, якщо він зашипів, то це підробка. А ще, натуральний мед розчиняється в гарячій воді без залишку і осаду.

При купівлі меду обов’язково пробуйте продукт – натуральний мед залишає довгий присмак. Мед має властивість з часом кристалізуватися – це й відрізняє його від підробки. Якщо продукт півроку простояв і залишився рідким, значить, в ньому велика кількість фруктози.

Як перевірити якість продуктів
Свіжі яйця тонуть у воді

Яйця. Свіжість яйця визначають, подивившись крізь нього на світло: свіже яйце просвічується, тухле – темне, не пропускає промені світла. Якщо при струшуванні в яйці відчувається флуктуація, то таке яйце вже не свіже. У воді свіжі яйця тонуть, 2 – 3-тижневі яйця плавають тупим кінцем вгору. Бляклий або яскравий колір жовтка – не показник свіжості, а показник харчування птиці – сухий корм і вітамінні добавки.

Як перевірити якість продуктів
Натуральне молоко з йодом не синього кольору

Сметана, молоко, сир. Якість молочного продукту краще визначати спочатку візуально, потім по запаху і вже потім поцікавитися який він на смак. Обов’язково перевірте дату вироблення і зберігання на упаковці. Якщо закип’ятити незбиране молоко, на його поверхні з’явиться жовтувата плівка. Сметану перемішайте ложкою – в ній не повинно бути грудочок. Натуральний свіжий сир злегка сухуватий, однорідного кольору, в ньому відчуваються легка кислинка і запах. Сметану і молоко підробляють за однією схемою: розбавляють для збільшення обсягу, а потім підмішують для густоти різні добавки.

Якщо в молоко, сир додати крапельку йоду, то при наявності крохмалю продукт забарвиться в синій колір. У сир ще додають рослинні жири, які не замерзають морозильній камері.

Як перевірити якість продуктів
Якісне вино при взаємодії з содою змінює колір

Червоне вино. Маркова пляшка – це не ознака натурального вина всередині неї. Підроблене вино – це, як правило, розведений спирт з ароматизаторами і фруктовими соками. Якісне вино в келиху має бути прозорим і чистим. Чим темніше вино, тим воно більш насичене. Класичний спосіб визначити якість вина – в келиху повинен тягнутися легкий слід.

Якщо в чайну ложку червоного вина додати трохи соди, то якісний напій стане більш темним або навіть сірим. Підробка свій колір не змінює.

Залишити відповідь