Категорії
Кухня країн світу

Як перевірити якість спиртного (експертиза)

Як визначити неякісні алкогольні напої? Сучасні акцизи і сертифікати якості теж можуть виявитися підробкою. Перевіряємо якість спиртного за порадами з інтернету.

Як перевірити якість горілки? Горілка в рейтингу підробок займає перше місце.

1-й спосіб – перевірка за допомогою звичайного лакмусового папірця, який можна знайти в наборі «Юний хімік». Лайфхак звучить так: у склянку з горілкою опустити лакмусовий папірець, якщо пожовтіє – можна пити, якщо посиніє, є вірогідність, що «посинієте» і ви.

Основний компонент горілки – етиловий спирт. Якщо ж у складі цього напою є дуже слабка кислота, це не змінить забарвлення лакмусу. Але якщо забарвлення індикатора все-таки зміниться – це сурогат, і він дуже небезпечний.

2-й спосіб – налити горілку в чарку, підпалити і зачекати, якщо горілка запалає рівним блакитним полум’ям, напій якісний, якщо ж у полум’я з’явився зелений відтінок, перед нами контрафакт – так найчастіше горить метиловий спирт.

Також треба знати:
– горілка з холодильника горіти не буде, потрібно перевіряти підігрітий напій;
– якщо полум’я немає – це ознака низької якості алкогольного напою;
– горить не вся горілка, а тільки пари спирту, чим вище концентрація, тим інтенсивніше горіння;
– зверніть увагу на рідину, що залишилася після горіння, повинна залишитися тільки прозора вода без різкого неприємного запаху, якщо на дні утворилася масляниста рідина, це сторонні домішки.

Шампанське. Друге місце в рейтингу підробок займає шампанське. І що важливо, ціна ігристого і марка значення не мають. Щоб перевірити якість шампанського, беремо звичайну харчову соду, робимо насичений розчин (одну повну столову ложу соди на 100 мл води) і вливаємо в келих. Якщо ігристе потемніє, це – натурпродукт, тобто виноградна закваска, а якщо ні – спирт, барвники, підсолоджувачі і консерванти.

З содою взаємодіють органічні речовини (кислоти, таніни, антоціани), які з’являються з винограду шляхом бродіння. Якщо фальсифікатори будуть імітувати дороге шампанське, то вони можуть штучно додати ці речовини. Тому цей спосіб, найімовірніше, підходить для дешевих сортів ігристого вина.

Коньяк і віскі. Щоб перевірити коньяк або віскі, потрібно додати хлористого заліза в склянку. Напій-підробка під впливом реактиву не змінює забарвлення, а натуральний продукт стає темним. Де взяти хлористе залізо? Зазвичай його продають відрами вагою по 45 кг. Кілка грамів порошку можна випросити в магазині радіотехніки.

Спочатку порошок хлористого заліза змішати з водою в пропорції 100 г реактиву на 200 мл води, а потім влити цю рідину у віскі і коньяк.

Порада спеціалістів: справжній коньяк не любить сонячного світла, тому правильним є купувати пляшки, поміщені в коробки або в тубуси.

Вино. Налити вино в пляшечку з-під будь-яких ліків і занурити повністю під воду, затиснувши пальцем горлечко. Різко відіжміть палець. Справжнє вино не повинно змішатися з водою, тобто розтектися маслянистою калюжею по поверхні, а вода не повинна потрапити в пляшку. Якщо ж рідини з’єдналися, перед вами сумнівний компот.

Справжнє вино має більшу щільність, ніж вода, саме тому вони не повинні змішуватися. Але сьогодні злочинці так витончено підробляють дорогий алкоголь, що від оригіналу і не відрізниш. Тому цей спосіб перевірки вина з водою застосовують лише до дешевих вин.

Пиво. Виявляється, пінне підробляють нітрохи не рідше горілки і шампанського. Лайфхак пропонує просто покласти монетку на піну. Якщо не потоне, у вас якісне пиво – говорить інтернет-мудрість.

Стійкість піни показує рівень зрілості пива. У якісного пива піна буде густою, з товщиною шару в 4 – 5 мм, і вона протягом 1-1,5 хвилини не буде сходити з поверхні. Якщо піни немає взагалі, значить, пиво розвели водою або у складі напою не вистачає вуглекислоти, або його просто заморозили.