Як потрапляє пластик в організми дітей?

Ірландські вчені поділилися тривожними новинами – в ході проведеного ними дослідження з’ясувалося, що сьогодні в організми немовлят щодня потрапляє більше одного мільйона мікроскопічних часток пластику.

Джерелами потенційно небезпечних пластикових речовин є пляшечки, з яких батьки годують своїх новонароджених дітей. Перед виготовленням поживних сумішей пляшечки дезінфікуються в гарячій воді і саме після нагрівання пластик починає розпадатися на крихітні частинки. Вони потрапляють в організми маленький дітей, але вченим поки що остаточно невідомо, чи завдає пластик шкоди їхньому здоров’ю. Щоб убезпечити дітей від проковтування мікропластику, потрібно просто дотримуватися кількох правил.

Контейнери для мікрохвильових печей, електричні чайники, пляшечки для годування дітей і багато іншого посуду виготовляється з одного і того ж виду пластику – поліпропілену. Вченим вже давно відомо, що пластикові вироби з часом розпадаються на крихітні частинки, які тепер називають мікропластиком. Сьогодні багато дослідників стурбовані тим, що мікроскопічні частинки пластику потрапляють в навколишнє середовище і можуть нашкодити природі. В ході одного з досліджень було з’ясовано, що крихітні частинки пластику здатні уповільнити зростання рослин. Але чи може пластик завдавати шкоди людині? Немовлята ковтають частинки пластику разом з дитячою сумішшю.

Мікропластик дійсно потрапляє в сучасні організми і це вже доведений факт. З’ясували, що невидимі для людського зору частки мікропластику є навіть в організмах немовлят. Особливо багато його ковтають діти, чиї батьки відмовилися від грудного вигодовування. В середньому по світу щодня в організми немовлят потрапляє 1,58 млн мікрочастинок в день. У Європі та США деякі діти щодня проковтують до 2,1 млн частинок мікропластику. А джерелом цих частинок, як і говорилося вище, є пластикові пляшки.

Як утворюється мікропластик? Перед годуванням дитини кожен відповідальний батько дезінфікує пляшечку в киплячій воді. Потім в ємність заливається вода температурою близько 70 градусів Цельсія і порошкоподібна суміш. Щоб дитина не обпеклася, харчову суміш охолоджують в холодній воді до оптимальної температури. За словами дослідників, саме в ході такого приготування суміші зі стінок пластикових пляшечок відокремлюються крихітні частинки пластику. Чим гарячіше застосовується вода при цій процедурі, тим більше потенційно шкідливих речовин потрапляє в організми дитини разом з продуктами харчування.

За даними наукового журналу Nature Food, при використанні 25-градусної води в літр суміші виділяється близько 600 тисяч частинок мікропластику. А якщо використовувати рекомендовану 70-градусну воду, на кожен літр припадає аж 16 мільйонів часток мікропластику. Наносять ці частинки шкоди дитячому організму, вченим поки що невідомо. Але ще раніше представники Всесвітньої організації охорони здоров’я висунули припущення, що мікропластик може не завдавати шкоди людському здоров’ю, зокрема в короткостроковій перспективі.

Безпечне годування дітей. Дослідники ні в якому разі не закликають відмовлятися від пластикових пляшок. Користуватися ними можна. Але якщо батьки хочуть зменшити кількість мікропластику, що потрапляє в організми дитини, вони можуть скористатися деякими порадами. Щоб очистити пляшечки від мікроскопічних часток пластику, потрібно готувати поживну суміш в наступному порядку:
– пляшечку стерилізують в гарячій воді і дають їй охолонути;
– воду прокип’ятити в металевому посуді, дати охолонути і промити нею пляшечку як мінімум три рази;
– для змішування гарячої води з порошкоподібною сумішшю використовують окремий металевий посуд;
– в пластикову пляшку суміш виливають після охолодження. На думку дослідників, такий спосіб приготування дитячої суміші здатний звести кількість мікропластику в дитячій їжі до мінімуму.

Також вчені категорично не рекомендують розігрівати дитяче харчування в мікрохвильовій печі, коли зберігається ризик утворення мікропластику в їжі, і харчова суміш розігрівається нерівномірно, тобто дитина після кількох теплих ковтків може проковтнути гарячий ковток суміші, що призведе до опіку. Слід відзначити, що у великій кількості сьогодні мікропластик потрапляє і в організми дорослих людей.

Залишити відповідь