Як позбутися перегару?

Перегар – неприємний запах і смак у роті від занадто випитого раніше спиртного напою. Перегар з’являється, коли починається в організмі розпад етанолу. Це відбувається приблизно через годину-півтори після вживання алкоголю. Для того, щоб запах перегару зник, організму потрібно від двох годин до однієї доби. Але є деякі прості методи, як можна замаскувати цей «аромат».

Причини появи перегару. В кожному алкогольному напої міститься етанол. Всмоктуючись в травній системі, ця речовина досить швидко опиняється в крові. Алкоголь потрапляє в печінку, після чого виводиться з сечею, калом і потом. У очищенні організму від продуктів розкладання етилового спирту бере участь також дихальна система, тому і відчувається відштовхуючий запах з рота.

Тривалість перегару залежить від наступних факторів:
– вага людини;
– вік;
– стать;
– загальний стан здоров’я;
– кількість вжитого спиртного;
– концентрація алкоголю в напої;
– наявність закуски.

Ступінь прояву запаху залежить від обсягу випитого алкоголю, а також його концентрації. Якщо кількість випитого алкогольного напою була мінімальна, то запах швидко випаровується. При частому запої незалежно від виду алкоголю формується дуже стійкий різкий запах.

Як позбутися перегару. Метаболізм (обмін речовин) у різних людей не однаковий, і саме швидкість цих процесів впливає на те, наскільки довго тримається запах алкоголю з рота. Тому кращими засобами рятування від неприємного запаху є:
– тривала прогулянка на свіжому повітрі;
– контрастний душ;
– прийом аспірину;
– зміна одягу;
– препарати для виведення токсинів.

Щоб оцтова кислота вийшла з організму максимально швидко, рекомендується рясне пиття розсолу, чистої води або чаю. Непогано б попрацювати над собою шляхом посилення фізичної активності – так оцтовий альдегід буде звільняти організм через потові залози. Пробіжка, зарядка, почергові вдихи-видихи, а також контрастний душ в домашніх умовах прискорюють зникнення перегару, налагодять обмінні процеси і підтримають життєві сили.

Лікарські препарати від перегару. Водії часто вдаються до такого методу боротьби з перегаром, але дія його короткострокова – свою роботу «Антиполіцай» припиняє вже через годину. Найбільш сильними засобами для позбавлення від перегару є: «Зорекс», «Гліцин», «Лімонтар», «Біотредин», «Алкоклін». І щоб не страждати зранку в пошуках рішення, найкраще випити одну таблетку перед сном, а іншу відразу як прокинетеся.

Народні засоби від перегару:
– гіркий шоколад – після розпивання міцних напоїв з’їсти маленький шматочок;
– сода – нормалізує роботу шлунку, сприяє виведенню продуктів розпаду спирту з організму, тому фахівці рекомендують для протверезіння випити літр води, в якому розчинена столова ложка соди;
– марганцівка – найрадикальніший спосіб протверезіння в домашніх умовах – промити шлунок розовим розчином марганцівки, після чого рекомендується випити міцного чаю з лимоном або медом;
– лляна олія добре обволікає стравохід, формуючи тонку плівку, яка заважає виділенню альдегіду;
– кава – 3-5 кавових зерен просто жувати протягом кількох хвилин (спосіб не рекомендується практикувати особам с сердечно-судинною патологією, підвищеній нервовій збудливості та інших хронічних захворюваннях, при яких протипоказаний кофеїн);
– спеції – ретельно розжувати сушені бутони гвоздики, паличку кориці або лавровий лист – ці продукти мають настільки яскраві аромати, що в змозі закамуфлювати навіть дуже стійкий перегар.

Обмін речовин у кожного свій. Фахівці стверджують, що тривалість звільнення організму від перегару є індивідуальною, тому назвати точний час очищення неможливо. При помірному вживанні алкоголю організм швидше позбавляється від неприємного запаху алкоголю.

Якщо все ж таки довелося випити, але п’яніти вам не можна, фахівці радять випити таблетку біотредину, гліцину або лімонтару, активоване вугілля також може бути корисним – 10-20 таблеток. Але, незважаючи на всі ці хитрощі, експерти вважають, що алкотестер обдурити все одно неможливо, тому ліпше не порушувати законодавство і не вживати алкоголь напередодні керування автомобілем.