Категорії

Як відрізнити справжній шоколад від підробки

Шоколад – один із найулюбленіших сучасних десертів. Люблять шоколад за натуральний склад, приголомшливий смак і дивовижний аромат, а також за здатність стимулювати вироблення ендорфінів – гормонів щастя.

Щоб здешевити виробництво, деякі недобросовісні виробники видозмінюють класичну рецептуру, через що шоколад втрачає смакові якості і корисність. Як визначити справжній шоколад і не купити підробку? Є кілька способів, про них – нижче.

Бажання зрозуміти, яким повинен бути справжній шоколад, цілком зрозуміло. Натуральний шоколадний продукт дуже корисний, звичайно, якщо їм не зловживати. А дешеві замінники якісних інгредієнтів навряд чи принесуть користь здоров’ю.

1. Вибираємо найбільш натуральний шоколад за складом. Перше і найважливіше правило при покупці солодких плиток – уважно читати склад на етикетці. Тому потрібно знати, що входить до складу шоколаду різних видів.

Це не складно:
– гіркий – терте какао, какао-масло і цукор;
– молочний – те саме, плюс сухе молоко;
– білий – до складу входить какао-масло, молоко і цукор. Ніяких інших компонентів у складі продукту бути не повинно. Виняток – плитки з начинкою.

Важливим також є і відсоток вмісту какао. Є класифікація, що розділяє шоколад на гіркий, напівгіркий (десертний) і молочний. Гіркий вважається дієтичним: в ньому мало цукру, а молоко використовується зазвичай знежирене. Як вибрати гіркий шоколад і не помилитися? Беріть той, де какао не менше 60%. Темний шоколад містить від 40 до 55% тертого какао, масла з какао бобів в ньому не менше 20%, а цукру більше, ніж в гіркому.

У молочному шоколаді масова частка сухого залишку какао не може бути менше 25%, сухого молока – до 20%.

Склад шоколаду так само важливий, як і співвідношення інгредієнтів. Адже найбільш безневинний спосіб фальсифікації – під виглядом одного шоколаду, більш дорогого, пропонувати інший. Часто відсоток какао, що міститься в шоколадний плитці, вказано прямо на лицьовій стороні обгортки. Обов’язково звертайте на це увагу.

Чого не повинно бути в складі шоколаду? Іноді виробники замінюють складові в рецепті какао-продукту більш дешевими аналогами. Наприклад, замість тертого какао використовують порошок. Це не те саме – порошок отримують з макухи після того, як з подрібнених бобів віджали рослинну олію. Тому спеціалісти не рекомендують купувати шоколад з какао-порошку.

Ще один спосіб вибрати якісний шоколад – подивитися, чи немає в складі рослинних жирів. Какао-олія – найбільш коштовний компонент шоколадної рецептури – може бути замінена іншими рослинними жирами або навіть гідрожиром. Якщо бачите подібне у складі шоколаду, краще відмовитися від покупки.

В шоколаді не повинно бути пшеничних, соєвих і подібних до них рослинних компонентів. В цих складових зазвичай нема нічого шкідливого, але, купуючи шоколадку, хочеться отримати саме її, а не суміш замінників. Шоколад з такими компонентами неприємно прилипає до зубів і виглядає світліше звичайного.

Термін придатності теж підказує, який шоколад вибрати. В натуральному продукті він становить не більше 6 місяців. А якщо плитка з начинкою, то не більше 4 місяців. Якщо на упаковці вказано більш тривалий термін придатності, то в рецепті, найімовірніше, є консерванти і антиокислювачі.

Як візуально перевірити якість шоколаду? Деякі виробники продукту є не дуже сумлінними. І склад, зазначений ними на упаковці, може не відповідати дійсності. Але визначити якість шоколадної плитки можна «на око».

Отже, як відрізнити справжній шоколад від підробки:

– по звуку – якісна шоколадка ламається хрустко і дзвінко. Та, що містить дешеві компоненти, може взагалі ламатися безшумно або дає глухий звук;

– по зовнішньому вигляду – поверхня якісної плитки завжди блищить і здається відполірованою, але на зламі вона матова. Якщо плитка по всій площі рівномірно матова – найімовірніше, в складі є соя або білкові продукти;

– по запаху – шоколад повинен пахнути шоколадом, а не ваніллю, корицею та іншими добавками. Нотки інших компонентів допустимі, але вони не повинні перебивати основний аромат. Якщо плитка пахне чимось стороннім, можливо, її неправильно зберігали;

– за часом танення в роті – шоколад з натуральним складом тане поступово. Ненатуральний той, що тане дуже швидко чи вимагає розжовування і пристає до зубів.

До речі, зовнішній вигляд не завжди правдиво відповідає, який шоколад справжній. На поверхні висококласного продукту часом виникають білуваті або сіруваті плями. Таке трапляється, якщо не дотримуватися умов зберігання, тобто шоколад кілька разів танув і твердів – при таненні какао-масло виходить на поверхню, а при охолодженні дає білуваті плями.

Якщо склад невідомий, а зовнішній вигляд викликає сумніви, можна провести кілька простих дослідів:

1) невеликий шматочок шоколаду і затиснути в кулаці на 20 секунд. Він повинен розтанути. Якщо цього не відбулося, найімовірніше, какао-масло замінили на інше. Температура танення шоколадної плитки + 32 ° С;

2) опустити шматочок шоколаду в склянку молока, якщо потоне – шоколад натуральний, спливе – є добавки;

3) заморозити шматочок – якщо він побілів, то справжній;

4) чорний шоколад на вогні плавиться, а не горить. Якщо плитка загорілася, найімовірніше, терте какао замінили порошком.

Висновок. Щоб визначити якість шоколаду буквально за кілька секунд: дивимося склад і співвідношення інгредієнтів; термін зберігання – до 6 місяців; поверхня гладенька і блискуча; при розломі чується характерний хрускіт, в роті тане поступово.

Джерело

Recent Posts

Хто би міг подумати

Конопля - це одна з найдавніших технічних культур людства. З її волокон плетуть мотузки, роблять тканину, з насіння отримують олію.Читати…

4 години ago

Целюлоза технічної коноплі і джут для упаковки

Джут і коноплі - це цінні технічні культури, що обробляються для отримання волокна і насіння. Джутову і конопляну целюлозу з…

4 години ago

Салат туриста

Салат туриста - це рецепт консервації з перловою крупою з овочами. Відмінно зберігається при кімнатній температурі. Можна вживати як доповнення…

8 години ago

Салат «Знахідка» на зиму

Салат «Знахідка» - смачна закуска з кабачків та квасолі на зиму, відмінно підходить до відвареної картоплі або макаронів, вдалий гарнір…

15 години ago

Паста Болоньєзе

Болоньєзе - м'ясний соус зі свіжими тальятелле (різновид локшини), який традиційно готують в Болоньї. Менш традиційним є соус з макаронами…

1 день ago

Мак снодійний

Хімічний склад маку снодійного, Дія маку снодійного, Способи застосування маку снодійного, Протипоказання.Читати далі Мак снодійний

2 дні ago