Категорії
Різне

Як виявити шпигунське обладнання?

Ми живемо в той час, коли жодна людина не може бути повністю впевнена в тому, що за нею не стежать. Доступність, невелика ціна на пристрої для прослуховування тільки доводять, що займатися шпигунством сьогодні може кожен. Багато хто таким чином може зазіхати на комфорт людини. Зловмисники завжди знайдуть, кого шантажувати за допомогою компромату. Необов’язково бути начальником великої фірми, щоб остерігатися подібних підступів зловмисників, охочих отримати доступ до особистого життя, фінансів або корпоративних таємниць.

Як перестати боятися, що особисті дані можуть потрапити не в ті руки? Чи варто взагалі розвивати у себе параною і не довіряти навіть своїм близьким? На щастя, виявити шпигунське обладнання в приміщенні можна самостійно – потрібно тільки слідувати за спеціальною інструкцією.

Порадами по пошуку прихованих камер і жучків поділилися експерти з компанії Sentel Tech. Спеціалісти запевняють, що всі перераховані кроки вони виконують самі, тому в їх ефективності не варто навіть сумніватися.

Перед початком огляду вони рекомендують подумати, який тип шпигунського устаткування може перебувати в кімнаті. Як правило, в готельних номерах це приховані камери, а в залах для конференцій – крихітні диктофони.

Експерти ділять процес пошуку на кілька важливих етапів, жоден з яких не можна пропускати.

Порядок пошуку прихованих камер і жучків:
– підготовка до пошуку;
– візуальний огляд;
– використання детекторів;
– запобіжні заходи.

1. Підготовка до пошуку. Експерти радять, входити в нову кімнату з думкою, що вона знаходиться під наглядом. При цьому не потрібно панікувати, тому що це схоже на пристібання ременя в автомобілі – швидше за все, він не знадобиться, але так людина стає більш впевненою у своїй безпеці.

Приміщення варто розділити на чотири секції і ретельно розглянути кожну з них на наявність підозрілих деталей. Ними можуть бути однакові речі на зразок кавників, оголені дроти, підозрілі лампочки – на все це слід звертати увагу.

Як виявити шпигунське обладнання?
Протестуйте подвійність дзеркала

2. Візуальний огляд Будь-який шпигунський пристрій вимагає джерела живлення, тому в першу чергу слід подивитися, які пристрої підключені до розеток. Підозрілі дроти можуть вести до шпигунського устаткування. Камери і звукозаписні пристрої зазвичай встановлюються там, де людина проводить найбільше часу: на дивані, у ванній кімнаті, вітальні, біля вікна і так далі.

Приховані камери можуть розташовуватися в коридорах, ванні і спальні, причому в місцях з хорошим кутом огляду – так зловмисникам легше отримати компрометуючий матеріал. Жучки для запису звуку зазвичай знаходяться на ліжках, стільцях, столах і балконах.

Датчики диму, термостати і світильники в готелях здебільшого однакові. Якщо в кімнаті є прилад іншої моделі, або він не відповідає стилю закладу – це привід насторожитися. Напевно кожному здасться дивним, якщо в сучасному готелі раптом з’явиться старий годинник. Також важливо звернути увагу на стіни і стелі: можливо, в них є отвори, або якась із плиток сильно виділяється серед інших.

Дзеркала – це об’єкти, які потребують особливої ​​уваги. За дзеркальною поверхнею цілком може знаходитися камера, але розпізнати двостороннє дзеркало дуже легко – потрібно прикласти до нього кінчик пальця. У такому дзеркалі палець і його відображення не будуть стикатися, але якщо вони торкаються один одного – потрібно вимкнути світло і подивитися вглиб дзеркала приклавши до нього ліхтарик, тому що за ним може бути заховано об’єктив. Варто відзначити, що на заправках і у барах зазвичай ударостійкі дзеркала з металевою стінкою, таких дзеркал не варто боятися.

Як виявити шпигунське обладнання?
Протестуйте подвійність дзеркала

3. Використання детекторів. Шпигунське обладнання може передавати сигнали зловмисникам в режимі реального часу. Такі пристрої легко знайти за допомогою радіочастотного детектора – при виявленні хвиль він починає видавати попереджувальні сигнали. Недорогі детектори розпізнають частоти в діапазоні від 10 Гц до 24 ГГц – цього цілком вистачає для пошуку прихованого обладнання.

Для виявлення прихованих камер, що не зв’язуються з мережею і записують відео на карту пам’яті, використовуються детектори об’єктивів. Якщо в кімнаті є камера, відображення її об’єктива обов’язково буде видно на детекторі. Якщо вона оснащена інфрачервоним датчиком для зйомки в темряві, все ще простіше – можна оглянути кімнату за допомогою селфі-камери смартфона. На відміну від основної, вона бачить ІЧ-випромінювання, і переконатися в цьому можна натиснувши кнопку пульта від телевізора, направивши його на передню частину смартфона – буде видно невеликий спалах.

При огляді стін за допомогою обладнання, потрібно повільно проходити по ним вгору і вниз не упускаючи ніяких ділянок. Таким чином важливо провести сканування всіх раніше поділених сегментів приміщення. Слід звертати увагу на всі щілини, отвори і нерівності – часто жучки ховаються саме в таких малопомітних місцях.

Як виявити шпигунське обладнання?
Ретельно огляньте стіни

4. Запобіжні заходи. Найімовірніше, що кімната виявиться чистою, але якщо камера або жучок були виявлені – необхідно сховатися з їх поля зору і викликати поліцію. Можливо, зловмисник потрапив в кадр і його можна впізнати, а зайві рухи в кадрі можуть стерти важливий фрагмент, що знаходиться в самому початку запису.

Технології не стоять на місці, тому деякі пристрої можуть залишатися непоміченими. Чого тільки варта розробка дослідників з Пекінського університету – в 2018 році вони прикріпили робота-шпигуна до риби-прилипали.

Про методи самодопомоги при підозрі на прослуховування в квартирі читайте далі. По-перше, при початковому обшуку житла слід використовувати свої очі, вуха і деякі підручні засоби (ліхтарик, викрутку, стілець, мобільний телефон). Ретельний огляд слід розпочати з тих місць, де найчастіше встановлюють ​​прослушку. Це місця електричного живлення (розетки, вимикачі, перехідники), важкодоступні місця (кути, вентиляційні отвори, карнизи, стельовий і підлоговий плінтус, декоративне оздоблення, труби, батареї, щілини замків і т. д.). По можливості можна розібрати електроприлади (в першу чергу це стосується комп’ютера, телефону, телевізора та їх комплектуючих). Щоб своїми діями не завдати непоправної шкоди техніці, такі маніпуляції краще довірити фахівцеві.

Якщо в цих місцях не вдалося виявити підозрілих пристроїв, можна переходити до огляду меблів і дрібних предметів інтер’єру. Особливу увагу треба приділити освітлювальним приладам (світильникам, люстрі), від яких також може заряджатися енергією жучок. М’які іграшки, подушки потрібно ретельно промацати, заглянути між книгами на полицях, оглянути кімнатні рослини, статуетки, канцелярське приладдя та інше.

Самостійно знайти прослушку допоможе мобільний телефон. Якщо при розмові стають чутні якісь нехарактерні фонові звуки, значить, десь поблизу стоїть неякісна прослушка.

Купівля спеціалізованої техніки для виявлення прослушки (наприклад, радіосканерів) – кінцевий етап самостійного обстеження житла. Якщо всі інші заходи не дали результатів, таке пристосування допоможе вловити радіосигнал, який видає шпигунський пристрій, і направить до його місця розташування.

Якщо спроба знайти жучок в своїй квартирі тільки розчарували вас, а підозра залишилася, завжди можна звернутися за кваліфікованою допомогою. Квартира повинна бути безпечним місцем відпочинку і комфорту. Зробити її такою допоможуть кваліфіковані фахівці.

Залишити відповідь