Категорії
Міста, країни, люди

Якщо температура збільшитеся на 1,5 ° C

Через глобальне потепління тропіки, де мешкає сьогодні близько 40% населення планети, можуть стати непридатними для життя, про що пише The Guardian із посиланням на дослідження Принстонського університету.

На думку науковців, тропіки ризикують опинитися сьогодні на «межі адаптації людини». Це може статися, якщо не вдасться обмежити зростання загальної температури повітря лише на 1,5 ° C у порівнянні з доіндустріальною епохою.

Здатність людини регулювати тепло свого тіла залежить від температури і вологості повітря. Якщо показник вологого термометра перевищить 35 ° C, це може привести до смертельних наслідків. Саме до цього показника може зрости температура у тропіках, якщо не зупинити глобальне потепління.

«Теоретично жодна людина не може витримати температуру понад 35 ° C за вологим термометром, незалежно від того, скільки води вона вип’є», — сказав експерт з кліматичних ризиків Моджтаба Садех.

Небезпечні умови у тропіках можуть вже виникати навіть при збільшенні температури за вологим термометром на 1 ° C.

Показники вологого термометра враховують температуру і вологість повітря. Таким чином визначають, до якої внутрішньої температури буде наближатися спітніле тіло людини.

Прогноз. Температура повітря через діяльність людини вже зросла приблизно на 1,1 ° C. Основне завдання для держав відповідно до Паризької угоди – обмежити зростання температури до 1,5 ° С у порівнянні з доіндустріальною епохою. Однак науковці зазначають, що ця межа протягом найближчих 10 років може бути порушена. Підвищення середньорічної температури на 1,5-2 ° C призведе до підняття рівня Світового океану, через що прибережні міста можуть піти під воду, люди будуть змушені мігрувати. До того ж зміни клімату призведуть до скорочення територій, придатних для посівів.

Джерело