Категорії
Міста, країни, люди

Який вибрати і як використовувати сонцезахисний засіб?

Сонце випромінює невидимі оку людини ультрафіолетові промені, які у великій кількості можуть нашкодити шкірі: спровокувати появу пігментних плям, опіків, почервоніння.

Ультрафіолетове випромінювання – один із факторів передчасного старіння і раку шкіри. Щоб уникнути проблем, важливо використовувати сонцезахисні засоби. Проте із сучасного різноманіття аналогічних сонцезахисних засобів вибрати саме своє стає нелегким завданням для споживача.

Тому сьогодні, як в залежності від типу шкіри, віку, форми продукту правильно вибрати SPF-засіб (sun protection factor – це фактор захисту від UVB-випромінювання):

1. Для обличчя і тіла найзручніша і ефективна форма захисту – крем (гель).

2. Спреї – порятунок для шкіри голови. Плюс вони захищають волосся від вигорання і надмірної сухості.

3. При гіперчутливій шкірі і для дітей вибирайте сонцезахисний засіб з фізичними фільтрами (оксид цинку, діоксид титану тощо). Оптимальний варіант для всіх інших – поєднання фізичних і хімічних фільтрів – шукайте в складі оксид цинку, діоксид титану, авобензон з октокріленом, мексорил, тіносорб.

4. Вибирайте засоби, що забезпечують захист як від UVB, так і від UVA-променів. На флакончику, крім індексу SPF, повинні бути індекси PPD, PA, IPD або значок UVA в колі.

5. Для звичайної середньо-світлої шкіри і волосся від світло-русявого до каштанового вибирайте SPF від 15 до 30. Для рудоволосих володарів порцелянової шкіри і для дуже світлошкірих, при схильності до пігментації, гіперчутливості і для дитячої шкіри – SPF 50.

Навіть якщо ви смаглява брюнетка, намагайтеся вибирати SPF не менше 15. В умовах «офісного проживання» в місті для відкритих ділянок шкіри достатньо обрати засіб з SPF 15. При тривалому перебуванні на відкритому сонці вибирайте SPF 30 і більше.

Як правильно наносити сонцезахисні засоби? Сонцезахисні засоби, як і інші креми, наносять на чисту шкіру за 20 хвилин до виходу з приміщення. Зазвичай крем діє близько 2-х годин, але кожен виробник пише середній час дії, тому читайте уважно, що написано на упаковці. Після зазначеного часу властивості складових зменшуються, і його бажано наносити знову.

Чи потрібно змивати крем від засмаги? Так. У складі сонцезахисних засобів, в залежності від типу, є фізичні або хімічні фільтри, які при тривалому контакті зі шкірою теж не завжди корисні. Тому ввечері обов’язково потрібно прийняти душ і очистити шкіру.