Категорії

Який вибрати і як використовувати сонцезахисний засіб?

Сонце випромінює невидимі оку людини ультрафіолетові промені, які у великій кількості можуть нашкодити шкірі: спровокувати появу пігментних плям, опіків, почервоніння.

Ультрафіолетове випромінювання – один із факторів передчасного старіння і раку шкіри. Щоб уникнути проблем, важливо використовувати сонцезахисні засоби. Проте із сучасного різноманіття аналогічних сонцезахисних засобів вибрати саме своє стає нелегким завданням для споживача.

Тому сьогодні, як в залежності від типу шкіри, віку, форми продукту правильно вибрати SPF-засіб (sun protection factor – це фактор захисту від UVB-випромінювання):

1. Для обличчя і тіла найзручніша і ефективна форма захисту – крем (гель).

2. Спреї – порятунок для шкіри голови. Плюс вони захищають волосся від вигорання і надмірної сухості.

3. При гіперчутливій шкірі і для дітей вибирайте сонцезахисний засіб з фізичними фільтрами (оксид цинку, діоксид титану тощо). Оптимальний варіант для всіх інших – поєднання фізичних і хімічних фільтрів – шукайте в складі оксид цинку, діоксид титану, авобензон з октокріленом, мексорил, тіносорб.

4. Вибирайте засоби, що забезпечують захист як від UVB, так і від UVA-променів. На флакончику, крім індексу SPF, повинні бути індекси PPD, PA, IPD або значок UVA в колі.

5. Для звичайної середньо-світлої шкіри і волосся від світло-русявого до каштанового вибирайте SPF від 15 до 30. Для рудоволосих володарів порцелянової шкіри і для дуже світлошкірих, при схильності до пігментації, гіперчутливості і для дитячої шкіри – SPF 50.

Навіть якщо ви смаглява брюнетка, намагайтеся вибирати SPF не менше 15. В умовах «офісного проживання» в місті для відкритих ділянок шкіри достатньо обрати засіб з SPF 15. При тривалому перебуванні на відкритому сонці вибирайте SPF 30 і більше.

Як правильно наносити сонцезахисні засоби? Сонцезахисні засоби, як і інші креми, наносять на чисту шкіру за 20 хвилин до виходу з приміщення. Зазвичай крем діє близько 2-х годин, але кожен виробник пише середній час дії, тому читайте уважно, що написано на упаковці. Після зазначеного часу властивості складових зменшуються, і його бажано наносити знову.

Чи потрібно змивати крем від засмаги? Так. У складі сонцезахисних засобів, в залежності від типу, є фізичні або хімічні фільтри, які при тривалому контакті зі шкірою теж не завжди корисні. Тому ввечері обов’язково потрібно прийняти душ і очистити шкіру.

Recent Posts

Закуски з оселедця (п’ять рецептів)

Рольмопси, Оселедці у пряному маринаді, Матіяси – молоді голландські оселедці, Оселедець у медовій підливі, Пструг маринований.Читати далі Закуски з оселедця…

2 дні ago

Вміє відростити собі голову

Гідрактинія (Hydractinia) - тварина, що здатна заново відростити собі голову. Як вона це робить? Чи може мешканець морських глибин, який…

4 дні ago

Коли прищеплюється тіньова економіка

Тіньова економіка прищеплюється ще в дитинстві, коли вчителька каже: «Один пишемо, два - в умі!»Читати далі Коли прищеплюється тіньова економіка

4 дні ago

Картопляний торт з начинкою

Рецепт смачного овочевого торта з начинкою з плавленого сиру, варених яєць і подрібненої зелені, для соковитості коржі торта вкривають тонким…

4 дні ago

Хропунам необхідно відмовитися від вечері

Що можуть зробити хропуни для того, щоб дати своїм близьким можливість спокійно спати? Схуднути, – вважають німецькі вчені.Читати далі Хропунам…

5 днів ago

Припухлість суглобів зніме… кизил

Якщо турбує біль у суглобах та з'явилася припухлість, приготуйте лікувальний настій кизилу.Читати далі Припухлість суглобів зніме… кизил

5 днів ago