Японський бобтейл

Японський бобтейл
Японський бобтейл, фото тварини

Світ кішок не перестає дивувати своїм різноманіттям і досконалістю. Якщо уявити собі звичайну кішку, яка з якоїсь причини залишилася без хвоста, картинка виникає жалюгідною і безрадісною… Але лише варто поглянути на японського бобтейла, не можливо не захопитися досконалою і гармонійною поставою безхвостої кішки.

Батьківщиною японських бобтейлів є Країна Висхідного сонця, де ці безхвості кішки довгий час були об’єктом поклоніння, тому що за повір’ям відганяли злих духів і приносили удачу своїм власникам. Такому коту були раді в будь-якому будинку, і всілякими почестями висловлювали своє захоплення.

Японський бобтейл
Кішка породи японський бобтейл

У Європі та США вони стали відомі тільки після Другої світової війни. Солдати привозили до себе на батьківщину цих екзотичних безхвостих кішок і кошенят, як заморський трофей.

В якості окремої породи японський бобтейл був визнаний в 1968 році, але до цих пір є дуже нечисленною за межами своєї батьківщини. Існує припущення, що ця порода сталася від не менш відомого курильського бобтейла і є його послідовником, тому що зовнішні дані (пропорції тіла, профіль, шерсть і т.д.) дуже схожі.

Японський бобтейл
Розумна кішка японський бобтейл

У представників цієї породи задні лапи набагато довші за передні, завдяки чому бобтейли дуже стрибучі. Вони здатні без жодних зусиль застрибнути на шафу і так само спуститися з неї.

Головне правило для всіх виставкових кішок – це довжина хвоста. Хвіст японського бобтейла не повинен по своїй довжині перевищувати 12 см. Цій породі не властиві важковаговики, доросла кішка важить всього 2-4 кг і є дуже мініатюрною.

Японський бобтейл
Японський бобтейл сірого кольору

Для японського бобтейла допускаються всі забарвлення, такі як «ван», «арлекін», «біколор» і традиційний біло-рудо-чорне забарвлення «мі-ке». Найпоширенішими є двоколірне і триколірне забарвлення: білі кішки з кольоровими мітками.
Саме таким звикли бачити кота бобтейла. Інші забарвлення, такі як таббі і колорні зустрічаються набагато рідше.
Сьогодні ще занадто мало розплідників займається виведенням нових забарвлень цієї породи.

Японський бобтейл
Японський бобтейл чорного кольору

Характер японського бобтейла можна назвати м’яким і поступливим, але часом це дуже імпульсивні тварини. Вони справжні друзі людини і завжди залишаються вірними своєму господареві. Навіть в юному віці кошенята японського бобтейла вміють сидіти подібно цуценятам з піднятою вгору однією передньою лапою. Ну хіба здатні на такий дружній жест інші кішки? Таке доброзичливе кошеня не тільки не образить дитину, але і стане хорошим другом для всіх домочадців.

Японський бобтейл
Японський бобтейл, задні лапи тварини

Кішка японський бобтейл – невибаглива тварина, легко адаптується до середовища проживання. Купівля такої кішки не внесе особливих змін в ваш звичний спосіб життя, і вам не доведеться витрачати на неї весь вільний час. Догляд за такою кішкою не потребує багато часу. Зовсім не обов’язково купувати якісь дорогі аксесуари. Як і для будь-якої іншої породи потрібен всього лише спеціальний гребінець, котячий шампунь і трохи турботи.

Японський бобтейл
Японський бобтейл, триколірна кішка

В даний час в нашій країні не так багато розплідників, що займаються розведенням японських бобтейлів, але при бажанні завжди можна купити прекрасного представника цієї породи, головне поставитися відповідально до цього питання.

Leave a comment