Категорії
Екстрим і спорт

Японський метод покращення постави

Метод японського ескулапа Фукуцудзі – це спосіб стати тонше і стрункіше, виконуючи в день протягом 5 хвилин всього одну єдину вправу. Фукуцудзі рекомендує 5 хвилин лежати на валику з рушника, що поліпшить поставу і підтягне живіт. Правда, прийняту позу важко назвати зручною, але вправа нетривала і дійсно ефективна. Отже, про суть методики Фукуцудзі для схуднення, особливості виконання, приховану небезпеку і, звичайно ж, перспективи.

Теоретична основа методу Фукуцудзі. Це японська гімнастика для формування правильної постави. В основі методу Фукуцудзі лежить теорія поступового розходження тазових і підреберних кісток. Причини цього можуть бути різними, а в підсумку – порушення постави, сутулість, стиснення хребта і, як наслідок, потовщення талії і навіть зменшення росту.

Вправа Фукуцудзі повертає кістки таза, хребта і підребер’я на місце завдяки грамотному використанню власної ваги. Для цього необхідно 5 хвилин в день лежати, підклавши під поперек щільний валик зі звичайного махрового рушника.

Може здатися, що все сказане стосується лише літніх людей, але це не так. Неправильне положення кісток скелета формується в наймолодшому, а часом навіть в юному віці. В сучасному суспільстві людина все менше рухається. В результаті ще в молодому віці може сформуватися стійка розбіжність кісток підребер’я і таза, кіфоз та інші порушення постави, що роблять фігуру далекою від досконалості.

Чи можна схуднути за допомогою методу Фукуцудзі? Якщо мати на увазі під схудненням плоский живіт і позбавлення жирового прошарку, то практика Фукуцудзі на це не спрямована. Але завдяки цьому методу талія стає тоншою на кілька сантиметрів, а фігура – стрункішою, піднімаються груди, випрямляється спина. Жир від даної практики не зникає, але все одно результат настільки мотивує на успіх, що продовженням досягнутого вищеописаного результату майже завжди стає корекція харчування, активний спосіб життя, а потім і зміна гардероба.

Що реально дає дана практика? Зовнішній ефект є результатом формування правильного положення кісток скелета. Завдяки цьому покращується постава, встають на місце внутрішні органи, ребра і тазові кістки повертаються в початковий стан. Розтягуються м’язи, які при перенапруженні згортають спину в горб, знімаються м’язові спазми, скутість в області шийного відділу, плечового пояса, трапеції. Випрямляється грудний відділ хребта, візуально піднімаються груди. Дихання стає рівним, не поверхневим, добре вентилюються легені.

Не можна не відзначити і позитивного впливу практики Фукуцудзі на емоційний стан людини. Доведено, що не тільки душевний стан проявляється в певній позі, а й скорботна поза впливає на настрій. Варто гірко повісити плечі і посидіти так деякий час, як в голову починають приходити всілякі печалі, дуже швидко псується настрій, з’являється туга, починають заповзати депресивні думки. Якщо зберігати таке положення тіла постійно, можна буквально на рівному місці заробити невроз або навіть справжню депресію. Тому опрацювання правильної постави за методом Фукуцудзі має і величезне емоційне значення.

Що потрібно для занять? Інвентар для занять Фукуцудзі простий і доступний – це звичайний махровий рушник, щільно скручений в рулон і туго зав’язаний шпагатом або стрічкою. Довжина рулону повинна відповідати ширині тіла або бути трохи ширше. Існують і спеціальні готові валики-тренажери, але саморобний, по-перше, нітрохи не гірше, а по-друге, дає можливість коригувати його об’єм.

Зверніть увагу, що діаметр рулону підбирається індивідуально. Точних рекомендацій з цього приводу немає, тому керуватися доведеться оковиміром і здоровим глуздом. Слід враховувати власні габарити, оскільки велика вага дасть більш сильну розтяжку, а від розміру валика буде залежати розтяжка і провисання (чим більший діаметр валика, тим більше буде розтяжка). Але відповідно і побічні відчуття від навантаження будуть більш виражені і можуть стати навіть болісними.

Тим, хто відчуває біль в спині або має якісь інші проблеми з хребтом, краще починати з полегшеного варіанту (невеликого рулону). Орієнтуватися в будь-якому випадку потрібно на свої відчуття. При розслабленому лежанні має бути не дуже комфортно, але і сильних больових відчуттів не повинно бути.

Також для занять важливим є правильний вибір рівної поверхні з комфортною жорсткістю. Це може бути килим, підстилка з пенофолу для фітнесу або просто покладена на підлогу тонка ковдра. На дивані або ліжку робити вправу можна, але буде занадто м’яко. Ідеальне місце для занять Фукуцудзі – масажний стіл.

Техніка виконання методу Фукуцудзі. Лягти спиною на рівну тверду поверхню. Валик помістити під спину в області талії, точно під пупком. Обов’язково потрібно перевірити точність розташування валика, оскільки це дуже важливо для результатів схуднення, для чого пальці поставити на пупок і провести ними лінію навколо тіла перпендикулярно підлозі, як би намагаючись окреслити окружність талії. Вони повинні опуститися точно на середину скрученого рулону.

П’яти розсунути на ширину плечей таким чином, щоб повернені всередину стопи змогли торкатися одна одної великими пальцями. Ноги залишаються в такому положенні протягом всієї вправи, але без напруги! Якщо під час виконання практики для утримання ніг у вказаному положенні потрібне певне зусилля, можна зверху на них покласти невелику подушечку або навіть легко зв’язати пальці.

Руки витягуються вгору над головою максимально рівно і кладуться долонями вниз, прямо на поверхню підлоги. Мізинці рук при цьому повинні торкатися один одного, а великі пальці – навпаки, дивитися в різні боки. Таке вихідне положення рук сприяє розтяжці підребер’я. Якщо вправа Фукуцудзі робиться на масажному столі, зручно триматися руками за його край. Тримати руки прямими спочатку вдається не всім, але згодом все вийде. До речі, це вказує на вже наявні проблеми з опорно-руховим апаратом. Наприклад, якщо при спробі випрямити руки і зайняти рекомендоване положення лікті піднімаються вгору, можна говорити про якусь наявну проблему в грудному відділі хребта.

Під час виконання вправи Фукуцудзі тіло має бути розслабленим. Голову не закидати! Вона повинна лежати рівно, підборіддя не стирчить вгору, а майже торкається грудей. Ніяких зусиль! Лежати треба спокійно і м’яко. Дихання рівне, очі закриті.

Час виконання – 5 хвилин. Якщо все зроблено правильно, ефект буде проявлятися поступово, але негайно. Власне, на цьому класичне тренування Фукуцудзі для схуднення закінчене. Але для кращого промальовування талії і високого положення грудей.

Для талії: валик-рулон пересувається вгору під нижній край ребер і вправу в точності повторюють спочатку. Час такий же – 5 хвилин.

Для грудей: валик перекладається ще вище, точно під груди, і вправу виконують ще 5 хвилин так само, як зазначено вище.

Якщо пролежати потрібний час в потрібній позі важко, можна почати свій шлях до досконалої постави з 2-3 хвилин, а потім довести до обов’язкових п’яти. Згодом буде легше, не здавайтеся, навіть якщо на початку відчуття будуть малоприємними. Мова, звичайно, не йде про патологічні ускладнення від занять, на яких зупинимося нижче.

Техніка безпеки. Перед початком практики при найменших сумнівах та задля безпеки здоров’я слід порадитися з лікарем. Настійно рекомендується зробити це всім, у кого були коли-небудь якісь проблеми з хребтом.

Валик для вправи в діаметрі спочатку робити маленьким, а потім, переконавшись, що нічого поганого з опорно-руховим апаратом не відбувається, потрохи збільшувати.

Не перевищувати рекомендованого часу в п’ять хвилин! Це стосується навіть тих, хто відчуває себе абсолютно здоровим, оскільки навантаження на хребет може виявитися критичним.

Не підніматися різко, прислуховуватися до свого тіла і не робити ніяких різких рухів.

Протипоказання. Запропонована методика може бути небезпечна при проблемах з хребтом, тому в разі сумнівів найкращим порадником буде лікар-невропатолог або ортопед. Випадки, коли виконувати дані вправи протипоказано:
– грижа хребетного стовпа, протрузії дисків;
– травми хребта будь-якої давності;
– синдром неспокійних ніг (відчуття мурашок, свербіння, поколювань в ногах у спокійному розслабленому стані); рідше такі відчуття з’являються в руках, що також може бути протипоказанням;
– підвищена температура, гарячковий стан при будь-яких захворюваннях;
– підвищений артеріальний тиск;
– проблеми в тазостегнових суглобах;
– будь-які внутрішні і зовнішні кровотечі;
– сколіоз (коригується тільки під суворим наглядом лікаря).

Ускладнення, які можуть виникнути при виконанні методу Фукуцудзі:
– гострий біль в області хребта через здавлювання корешкового нерва;
– втрата або помутніння свідомості;
– запаморочення, нудота;
– спазм спинних м’язів, як під час вправи, так і після неї;
– наростаючий головний біль;
– дискомфорт в спині, в області попереку, що не проходить після закінчення гімнастики. Всі ці ускладнення вимагають негайної допомоги лікаря.

Залишити відповідь