Категорії
Кухня країн світу

Їстівні комахи корисніше, ніж склянка апельсинового соку

Комахи – вкрай неприємні на вигляд створіння. Однак відштовхуючий зовнішній вигляд не заважає мільйонам людей по всьому світу вживати їх в їжу. Страви з мурах, клопів і личинок популярні в Таїланді, Мексиці і в Японії, а все тому, що вони є відмінними джерелами білка і вітамінів. Можливо, після дослідження італійських вчених кількість бажаючих покуштувати смажених комах різко зросте – вони довели, що жменька їстівних комах набагато корисніше склянки апельсинового соку.

Дослідники з’ясували, що їстівні комахи, крім білків і всіляких вітамінів, багаті на антиоксиданти. Йдеться про молекули, що перешкоджають виникненню в організмі людини ланцюгових реакцій, викликаних так званими вільними радикалами. Ці радикали виробляються самою людиною, і, якщо їх стає занадто багато, живі клітини починають руйнуватися, що стає причиною передчасного старіння і виникненню захворювань.

Антиоксиданти – це речовини, що не дозволяють людині занадто швидко старіти, потрапляють в організм з повітрям і їжею. Найдоступнішим антиоксидантом є вітамін C, відомий також як аскорбінова кислота. Аскорбінова кислота в досить великій кількості міститься в апельсиновому соку, але результати нового дослідження говорять, що для отримання більшої кількості корисних речовин, можна спробувати з’їсти якусь страву з жуків.

Вчені досліджували речовину, яку отримували на основі води і жиру, в яких розчиняли подрібнені тіла їстівних комах, які попередньо чистили від крил. Отримана субстанція в лабораторних умовах була перевірена на кількість антиоксидантів, і результати були дивовижними. Виявилося, що комахи містять в собі в два рази більше корисних речовин, ніж така ж кількість апельсинового соку.

Їстівні комахи корисніше, ніж склянка апельсинового соку
Смажені коники. Складові: коники – 300 г, коржі – 9 шт., авокадо – 3 шт., часник – 2 зубчики, лимони – 1-2 шт., сіль, олія для змазування дека.

Тобто з’ясували, що страви з мурах, коників та інших комах вельми корисні для людського організму. На даний момент людям відомо більше 1000 видів їстівних комах, з яких часом готують досить смачні, але неприємні на вигляд страви. Наприклад, в Мексиці особливою популярністю користуються коники – за словами мандрівників, в роті вони відчуваються як картопляні чіпси, а на смак як спеції, в яких їх смажили.

Жителі деяких країн, крім комах, їдять і павуків зі скорпіонами. Італійські вчені заодно оцінили і їхню користь, але антиоксидантів в них виявилося набагато менше, ніж очікувалося. В таблиці нижче можна побачити, що чорні скорпіони містять в собі самий мінімум корисних речовин, а ось у личинок шовкопряда, цвіркунів і коників їхня концентрація зашкалює. Найімовірніше, в майбутньому комах дійсно будуть вживати в їжу набагато частіше. З цвіркунів і коників, як мінімум, будуть виготовляти борошно. Вечеря з медузи і молока, зробленого з водоростей, зовсім можуть стати звичною їжею.

Їстівні комахи корисніше, ніж склянка апельсинового соку
Діаграма наявності корисних речовин в комахах

Залишити відповідь