Категорії
Міста, країни, люди

Юпітер і Сатурн зближуються

Земляни вперше за 800 років зможуть побачити «Різдвяну зірку».

Юпітер і Сатурн зближуються
Юпітер і Сатурн наближаються один до одного з літа. З 16 по 25 грудня їх буде розділяти відстань менше діаметра повного Місяця.

У понеділок, 21 грудня 2020 року, жителі Землі зможуть неозброєним оком побачити дуже рідкісне явище, яке назвали «Різдвяною зіркою». Йдеться про зближення планет Сонячної системи – Юпітера і Сатурна. У нічному небі вони будуть світити нам як одна велика яскрава зірка, а видно це сяйво буде з будь-якої точки нашої планети, пише NBC News.

Юпітер і Сатурн – це газові гіганти Сонячної системи, що складаються в основному з водню та гелію. Планети такого типу мають невелику щільність, короткий період добового обертання, і, в результаті, значне стиснення у полюсів. Відповідно до гіпотези походження Сонячної системи, планети-гіганти утворилися пізніше, ніж планети земної групи. Маси цих двох газових гігантів, Юпітера і Сатурна, досить великі і рівні відповідно 317 і 95 земних мас (маса Землі – 5,9726⋅1024 кг).

За словами астрономів між цими планетами-гігантами буде всього лише 0,1 градуса або 1/5 ширини Місяця.

Юпітер і Сатурн зближуються
Побачити газових гігантів в парі в Північній півкулі можна буде в південно-західній частині неба через 45 хвилин після заходу сонця.

Зближення між цими двома планетами відбувається приблизно раз на 19,6 років, але раніше настільки тісне розташування цих двох небесних тіл в космічному небі можна було спостерігати неозброєним оком лише 4 березня 1226 року, а наступне має відбутися через 60 років – 15 березня 2080 року, уточнює EarthSky.

Таке явище назвали «Різдвяною зіркою», тому що дехто припускає, що біблійна історія про Віфлеємську зірку могла відбутися як раз під час зближення планет. Але тоді (2 тисяч років тому) найбільше зближення відбувалося між Венерою і Юпітером, а не між Юпітером і Сатурном.

Також в NASA підкреслюють, що з 15 по 18 грудня в нічному небі можна буде побачити, як рухаються Юпітер і Сатурн один до одного. Для цього потрібно лише через 45 хвилин після заходу сонця подивитися від Місяця на західну частину неба.