Категорії
Міста, країни, люди

З аукціону продали золоторудну ділянку турку

В Жовтих Водах, що недалеко від Кривого Рогу, знайдено золоторудну ділянку, яку вже спустили «з молотка».
Державна служба геології та надр України на електронному аукціоні розіграла золоторудну ділянку, що знаходиться в Дніпропетровській області. Переможцем аукціону стало ТОВ «Спис Україна», власником якого є громадянин Туреччини Чакмак Фірат, що купив згадану фірму в липні 2020 року.

Повідомляється, що ресурси золотоносної руди на ділянці Жовтоводська площа, що займає 1150,44 га, складають: P1 – 16,5 тонни, Р2 – 12 тонн, P3 – 11 тонн. Вміст золота в руді – 1,222,78 г/т. Руди також містять 20-50 г/т ніобію. Дані були отримані на підставі пошукових робіт, в ході яких було пробурено 29 свердловин протяжністю 7,4 тисячі погонних метрів.

Всього на торгах продали 13 спецдозволів з покладами золота, підземних вод, бурштину та марганцевих руд. Відзначається, що в ході торгів загальна вартість лотів зросла в 6 разів – з 6,5 до 38,4 млн грн.

Ділянку для дослідно-промислової розробки терміном на 5 років придбало ТОВ «Спис Україна». Стартова ціна лота становила 4,48 мільйона гривень, а купили її за 5,74 мільйона.

За даними видання «Наші гроші», ТОВ «Спис Україна» зареєстровано в лютому 2010-го у Львові, бенефіціаром вказаний громадянин Туреччини Чакмак Фірат, який також є мажоритарним власником ТОВ «Вуд Індастріас» (основний вид діяльності – виробництво фанери, деревних плит і панелей), також Фірат є керівником ТОВ «Сонячна енергія Хмельницької».

До липня 2020 року власником «Спис України» був Караахметоглу Емре, якого пов’язують з власниками групи компаній «Онур». Компанія «Онур» входить в «дорожній картель» Великого будівництва Володимира Зеленського. Ці шість фірм поділили між собою 67% всіх підрядів Укравтодору на ремонт і будівництво доріг.

Єдиним конкурентом переможця на електронному аукціоні було ТОВ «»Нідком«», остаточна пропозиція якого була дешевше від пропозиції «»Списа України«» на 0,6%. Ця фірма, що зареєстрована в Борисполі під Києвом і спеціалізується на будівельних роботах, майже в рівних частинах належить Леоніду Дорошу, Олександрі Рінк та Олександру Шишкіну. З червня 2019-го «Нідком» активно отримує держзамовлення на будівництва. За даними Прозорро, сума укладених угод вже дорівнює 346,06 млн грн.

Раніше Державна служба геології та надр на першому електронному аукціоні також вже продала спецдозвіл на 3 з 10 нафтогазових ділянок, виставлених на торги.

Джерело