З повітря в пустелі видобули воду

З повітря в пустелі видобули воду
Пристрій для збору води

Учені змогли створити пристрій для збору води із сухого пустинного повітря. Для цього потрібне тільки тепло від сонця. Цей винахід може змінити життя 2,1 млрд людей, які відчувають нестачу питної води. Головна перевага винаходу – для цього не потрібно ні електрики, ні дощів.

Група учених Каліфорнійського університету в Берклі створила пристрій з пористого матеріалу MOF (металоорганічна конструкція), що розміщується в прозорій пластиковій коробці. Водяна пара з атмосфери вбирається в матеріал MOF як в губку, після чого вода випаровується і збирається в спеціальному резервуарі.

Випробування свого пристрою учені провели в Скоттсдейлі, штат Аризона. За добу вони зібрали близько 7 унцій води. Це зовсім небагато, але вчені стверджують, що цей винахід дуже легко масштабувати.

Матеріал MOF складається з металевих та вуглеводних органічних сполук, особливістю яких є наявність великої кількості крихітних повітряних кишень між молекулами різного типу. Це дозволяє матеріалу збирати конденсат і ефективно абсорбувати рідину. Особливо ефективно MOF робить це вночі, коли відносна вологість збільшується.

Коли сонце піднімається, тепло з укладеного в коробку губчастого матеріалу викликає випаровування води, пар збирається і знову стає водою, попадаючи в резервуар. Після цього можна воду використовувати для пиття.

З повітря в пустелі видобули воду
Встановлення пристрою для збору води

Пристроїв для збору води вже існує досить багато, але це перший, якому потрібно так мало ресурсів. Існує невелика проблема – це висока вартість виробництва MOF. В даний момент матеріал виробляється з використанням вартісного цирконію, але вчені працюють над МОФ із застосуванням значно дешевшого алюмінію.

З поверхні океанів щорічно випаровується 5,05 * 108 Мт, з поверхні материків – 0,72 * 108 Мт води. У гідрологічному циклі бере участь близько 12-14 тис. Км3 води. Якщо рівномірно розподілити всю цю воду по поверхні земної кулі, то вийде шар завтовшки 25 мм. Отримання доступного способу її використання може вирішити багато проблем.

Залишити коментар