Задачі на кмітливість

Задачі на кмітливість

Кмітливість виявляється у швидкості роботи розуму, допомагає знайти вихід там, де його не бачать інші. Як же розвинути цю чудову здатність, яка змінюється під впливом зовнішніх чинників і залежить від інтелектуального розвитку? Тобто мозок потребує постійних тренувань, тому час від часу підкидайте йому цікаві завдання.

Див. також: Задачі з сірниками

Задача №1. Одна хитра жінка, щоб пригостити всіх своїх родичів, зробила за своїм рецептом велику чашу пуншу. Коли всі зібралися, то вона виставила на стіл свій пунш – як показано на малюнку. Одразу налила собі з чаші пунш, вимовила тост за всіх присутніх і випила напій. Потім вибачилася і спішно поїхала в аеропорт, щоб вилетіти до Швейцарії кататися на гірських лижах. Через три години всі члени її сім’ї були мертві, а хитра жінка залишилася єдиною спадкоємицею сімейних золотих копалень. Коли поліція перевірила пунш, то виявила в ньому отруту. Але слуги запевняли слідчих, що у жінки було залізне алібі -вона перша випила пунш і більше до нього не торкалася. Як хитра жінка це зробила? (Підказка: дивіться уважніше на малюнок).

Задачі на кмітливість
Чаша пуншу

Відповідь до задачі №1.

Задача №2. Військовий табір розташований у формі квадрата, на варту заступило 16 вартових, яких необхідно розставити уздовж кожної з чотирьох сторін в однаковій кількості. Сержант розставив вартових по 5 чоловік з кожного боку. Далі прийшов капітан і заново розставив цих же 16 вартових по 6 чоловік з кожної з 4 сторін. Потім прийшов полковник і переставив тих же 16 вартових по 7 чоловік з кожної з 4 сторін. Як розміщували вартових уздовж стін військового табору сержант, капітан і полковник?

Задачі на кмітливість
Розстав вартових

Відповідь до задачі №2.

Задача №3. У одного чоловіка був один тільки настінний годинник з ручним заводом, який одного разу зупинився. Тоді чоловік відправився до свого приятеля, щоб дізнатися точний час, звідки одразу повернувся додому і, провівши нескладне обчислення, поставив стрілки годинника в положення, що відповідало точному часу. Як він це зробив, якщо попередньо йому не було відомо, скільки часу займе дорога?

Задачі на кмітливість
Котра година

Відповідь до задачі №3.

Задача №4. Два велосипедиста виїхали назустріч один одному, один з пункту А, інший з пункту Б. Коли між ними залишилося 300 км, від першого велосипедиста до другого і навпаки між ними став літати, поки вони не зустрілися. Птах літав зі швидкістю 100 км за годину. Швидкість велосипедистів була однаковою і дорівнювала 50 км за годину. Скільки в підсумку кілометрів пролетів птах, літаючи між велосипедистами?

Задачі на кмітливість
Скільки пролетів птах?

Відповідь до задачі №4.

Задача №5. На змаганнях спортивних автомобілів два найкращих гонщики уклали незвичайне парі – чия машина пізніше прийде до фінішу, той і переможець і весь призовий фонд забирає собі. Тому на старті, коли прозвучав гонг, обидві машини залишилися стояти на місці.

Всі в збентеженні не знають, що робити, зривається змагання. Тоді до молодих гонщиків підійшла літній чоловік і щось їм обом сказав. Після невеликої паузи обидва спортсмени разом вдарили по газам, прагнучи обігнати друг друга. Правила незмінені – призовий фонд забирає той, машина котрого приїде другою. Питання: що сказала гонщикам літня людина?

Задачі на кмітливість
Піддавки на машинах

Відповідь до задачі №5.

Задача №6. Як за допомогою двох відер об’ємом 3 л і 5 л відміряти рівно літр води, без використання будь-яких інших ємностей.

Задачі на кмітливість
Відміряти літр води

Відповідь до задачі №6.

Задача №7. За яким принципом побудована дана послідовність:

Задачі на кмітливість
За яким принципом побудована послідовність

Відповідь до задачі №7.

Задача №8. Спробуйте зрозуміти, за яким правилом сформована нижчезазначена числова послідовність:

Задачі на кмітливість
За яким правилом сформована числова послідовність

Відповідь до задачі №8.

Задача №9. Необхідно з’ясувати закономірність, за якою в даній послідовності стоять цифри, і вказати наступну цифру, яка повинна продовжити дану послідовність:

Задачі на кмітливість
З’ясувати цифрову закономірність

Відповідь до задачі №9.

Задача №10. У Олександра є власний зоомагазин з продажу птахів. Якщо птахів помістити по одному в кожну клітину, то одному птахові не вистачить клітини. Якщо ж Олександр помістить в кожну клітину по два птаха, то одна клітина залишиться вільною. Скільки клітин і птахів в зоомагазині у Олександра?

Задачі на кмітливість
Скільки клітин і птахів в зоомагазині

Відповідь до задачі №10.

Задача №11. Олександр важить вдвічі менше, ніж Дмитро, а Микола важить в 3 рази більше, ніж Олександр. Спробуйте визначити, скільки важить кожен з них, якщо всі разом вони важать 360 кілограмів?

Задачі на кмітливість
Скільки важить кожен хлопець?

Відповідь до задачі №11.

Задача №12. З’ясуйте закономірність, згідно якої цифри стоять в даній послідовності. Визначте цифру, яка повинна стояти замість знака питання.

Задачі на кмітливість
З’ясуйте закономірність в цифровій послідовності

Відповідь до задачі №12.

Задача №13. Нижче вказана послідовність літер. Не існує правила порядку, за яким дана послідовність вибудувана. Однак для повноти не вистачає двох букв, назвіть ці дві букви?

Задачі на кмітливість
Визначте дві літери, яких бракує

Відповідь до задачі №13.

Задача №14. Скільки в кімнаті знаходиться кішок, якщо в кожному з 4 кутів кімнати сидить 1 кішка, навпроти кожної кішки знаходиться по 3 кішки, на хвості у кожної кішки сидить 1 кішка.

Відповідь до задачі №14.

Задача №15. Чотири студента живуть в гуртожитку в одній кімнаті. Причому навчання у них у всіх в різний час. На двері кімнати вони встановили 4 різних висячих замки, і кожен ключ відкриває тільки один замок і не підходить до інших трьох. Як студенти зможуть відкрити двері, якщо у кожного з них тільки один свій ключ і з навчання вони повертаються в різний час, коли інших трьох студентів немає? У відсутності студентів двері закриті цими чотирма замками.

Задачі на кмітливість
Як студенти зможуть відкрити двері?

Відповідь до задачі №15.

Відповідь до задачі №1. Хитра жінка отруту додала всередину кубиків льоду. Коли вона випила пунш, то лід ще не встиг розтанути.

Відповідь до задачі №2. Сержант розставив вартових по одному в кутах і по три в середині кожної з 4-х сторін, тобто по 5 з кожного боку табору. Капітан розставив вартових по два в кутах і по два в середині кожної з 4-х сторін, вийде по 6 з кожного боку табору. Полковник розставив вартових по три в кутах і по одному в середині кожної з 4-х сторін, вийде по 7 з кожного боку табору.

Задачі на кмітливість
Відповідь до задачі №2

Відповідь до задачі №3: перед виходом чоловік здогадався завести свій годинник і запам’ятав, скільки часу спочатку він показував. Коли ж чоловік повернувся додому, то просто знайшов різницю в показаннях годин, поділив навпіл і додав до часу, уточненого у свого приятеля.

Відповідь до задачі №4: на перший погляд здається, що завдання досить складне, але якщо уважно читати завдання, то стане ясно, що птах пролетів 300 км. Рішення: птах літав, поки велосипедисти не зустрілися. 300 км вони проїдуть із загальною швидкістю 100 км за 3 години. Отже, птах також літав 3 години зі своєю швидкістю в 100 км /год.

Відповідь до задачі №5. Літня людина, що підійшла до гонщиків, порадила помінятися їм машинами.

Відповідь до задачі №6. Спочатку до кінця заповнюємо водою 3-літрове відро, далі виливаємо ці три літри в 5-літрове. Після цього знову до країв заповнюємо водою відро на 3 літри і знову виливаємо воду в 5-ти літрове відро до його повного заповнення. У підсумку у відрі на 3 літри залишиться рівно 1 літр води.

Відповідь до задачі №7. Всі цифри слідують одна за одною відповідно до алфавітного порядку їх назв (вісім, два, дев’ять, нуль і т.д.).

Відповідь до задачі №8. Кожне наступне число описує одне попереднє. Наприклад: число у другому рядку «11» показує, що в попередньому рядку одна одиниця (1 (одна) 1 (одиниця)); число в третьому рядку «21» говорить, що в попередньому рядку дві одиниці або 2 (дві) 1 (одиниці); число в четвертому рядку «1211» говорить, що в попередньому рядку одна двійка і одна одиниця або 1 (одна) 2 (двійка) 1 (одна) 1 (одиниця). І так далі.

Відповідь до задачі №9. Рішення пов’язане з алфавітним порядком назв цифр, тільки не по першій букві, а по другій (якщо другі букви в назві цифр однакові, то по третій).

Відповідь до задачі №10. У Олександра в зоомагазині чотири птиці і три клітини. Рішення: якщо кількість птахів X, то кількість клітин за першою умовою буде (X – 1), а за другою умовою (X/2 + 1), тобто (X – 1= X/2 + 1).

Відповідь до задачі №11. Микола важить 180 кг, Дмитро – 120 кг, Олександр – 60 кг. Рішення: нехай вага Олександра = X (ікс), тоді вага Дмитра = 2X, а вага Миколи = 3X. Отже отримуємо рівняння: (X + 2 X + 3X) = 360 кг. Звідки X = (360 кг : 6) = 60 кг. Після цього легко обчислити вагу кожного з них.

Відповідь до задачі №12. Цифра «5». Кожна перша цифра – це порядкова цифра, а цифра після рівності вказує кількість букв, з яких складається назва цифри. Наприклад, 1 = «один» (4 букви), 2 = «три» (3 літери) і т.д.

Відповідь до задачі №13. Літери «С» і «Г». Група букв складається з перших букв назв місяців в році. Всі вони розташовані хаотично, але для повноти не вистачає ще двох букв (адже їх повинно бути 12).

Задачі на кмітливість
Місяці року

Відповідь до задачі №14. У кімнаті лише 4 кішки. Тоді вийде, що навпроти кожної кішки по 3 кішки і кожна кішка сидить на своєму хвості.

Задачі на кмітливість
Скільки кішок в кімнаті?

Відповідь до задачі №15. Висячі замки студенти розташували так: перший встановлений на лівій петлі дверей, четвертий замок на правій. Всі чотири замки послідовно переплетені. Тобто перший замок пов’язує ліву петлю і другий замок, другий замок пов’язує перший і третій, третій замок пов’язує другий і четвертий, четвертий замок пов’язує третій і праву петлю. Відкривши будь-який із замків, двері будуть відкриті.

Залишити коментар