Категорії
Різне

Загадковий гранітний макет міста

Вражаючий камінь лежить тут, на березі річки Апуримак в Перу, вже кілька тисяч років … Це шматок граніту розмірами приблизно 4 на 4 метри – єдиний в цих краях. Але найдивовижнішим є верхня частина каменю, на ній зображено стародавнє місто в мініатюрі.

Неймовірно, але древній майстер висік з цієї твердої гранітної породи повноцінне крихітне місто. Тут є і будинки з баштами, тераси і сходи, характерні для цієї місцевості. На гранітному макеті міста можна точно розгледіти храми, площі і багато інших цікавих деталей.

Загадковий гранітний макет міста
Загадковий макет міста, вигляд згори

До сих пір точно не з’ясовано, якій цивілізації належить цей дивовижний пам’ятник … На сьогодні більшість дослідників сходяться в тому, що він являє собою макет стародавнього міста інків.

Макет стародавнього міста дуже достовірний і являє собою пропорційну копію ділянки місцевості в кілька кілометрів. Начебто древній майстер міг подивитися на неї з вертольота.

Дивно, що в мініатюрному місті ідеально виконана і функціонує система збору води. Всі дощові опади акуратно розподіляються по каналах, що омивають кам’яні «поля», а потім відводяться до стічних канав через спеціальні стічні отвори.

Вчені продовжують шукати відповіді на запитання, хто і навіщо висік цей дивовижний гранітний макет? Безсумнівно, що для створення такого витвору потрібні були чималі інженерні навички і не один рік праці. Поки що однозначних відповідей не знайдено і нам залишається тільки дивуватися майстерності невідомого різьбяра по каменю.

Залишити відповідь