Категорії
Кухня країн світу Різне

Закладка яблук

Яблука долежать до нового врожаю, якщо їх правильно підготувати і зберігати. Як домогтися того, щоб все вирощене зберігалося якомога довше?

Щоб не допустити розвитку грибкових хвороб, яблука перед закладкою потримайте 10-15 хвилин у водному розчині йодинолу (продається в аптеках як засіб для полоскання горла).

Від в’янення і багатьох хвороб плоди обробляють спеціальним розчином, що включає йод кристалічний – 2,5%, йодистий калій – 7%, крохмаль – 53%, харчову соду – 2%, воду – 35,5%. Захисний розчин готують перед обробкою. Плоди занурюють в нього на 1-2 хвилини і дають їм обсохнути. На яблуках залишиться тонка плівка, яка не обсипається. Перед вживанням таку плівку легко змити.

Є спосіб простіше. Розчиніть 100 г прополісу в 500 мл спирту (півлітра розчину вистачає для обробки 100 кг яблук). Плоди опустіть на кілька секунд в приготований розчин, просушіть і укладайте в ящики.

Ураження підшкірною плямистістю, чечевичною плямистістю, пухлістю можна запобігти, якщо плоди після збирання помістити на одну хвилину у водний 4% розчин хлористого кальцію.

Краще зберігаються плоди середніх розмірів. Дрібні яблука більше в’януть і уражаються фізіологічними хворобами. Не зайвим буде нагадати, що яблука великих сортів потрібно зберігати при температурі від 0 до +1° C. Деякі сорти вимагають інших умов:
– оптимальна температура для сортів Ренет Симиренка, Голден делішес, Пепін шафранний, Уелсі – від 1 до +2° C;
– яблука сортів Антонівка звичайна, Ренет шампанський, Кальвіль сніговий, Джонатан віддають перевагу температурі вище – від +2 до +4° C.

Уникайте в сховище різкого коливання температури, інакше плоди будуть вологими, що спричинить розвитку інфекційної хвороби. Відносна вологість повітря повинна бути в межах 90-95%. Якщо вона нижча, плоди з тонкою шкіркою і слабким восковим нальотом (Голден делішес, Уелсі, Пепінка шафранний, Джонатан) швидко в’януть.

Зазвичай яблука укладають в ящики ємністю до 25 кг, але можна тримати плоди і на стелажах у два – три шари на будь-якій м’якій підстилці з соломи, рогожі, тирси, сухого торфу, полови, сухого моху, з листя дерева.

Якщо ви вирощуєте на городі мелісу лимонну, то вона теж може послужити добру службу. Перекладіть нею плоди, і термін їх зберігання збільшиться.

Добре лежать яблука, загорнуті кожне окремо в тонкий папір. Або перекладіть ряди цигарковим папером. Плоди сортів Антонівка, Кальвіль сніговий, а також недозрілі будь-яких сортів загорніть в серветки, просочені вазеліновим маслом. Воно адсорбує леткі речовини, що виділяються плодами і які викликають потемніння плодів.

І ще одна порада: частіше перевіряйте стан плодів. Ледь зіпсовані плоди прибирайте зі сховища одразу. Контролюйте температуру і вологість повітря в льосі. Не тримайте плоди різних сортів в одному ящику. І тоді до нового врожаю будете з яблуками зі свого саду.

Залишити відповідь