Закон віддзеркалювання або ефект дзеркала

Закон віддзеркалювання або ефект дзеркала
Закон віддзеркалювання або ефект дзеркала

Хочете поліпшити відносини з оточуючими, піднятися по кар’єрних сходах або зрозуміти коханого? Варто навчитися техніці віддзеркалювання, ну або хоча б зрозуміти її.

Віддзеркалювання – метод невимушеного психологічного впливу на підсвідомість людини за рахунок відображення поведінки співрозмовника або передачі зворотного зв’язку про його поведінку.

Використання даного методу призводить співрозмовників до досягнення взаєморозуміння, почуття єднання і спільності.

Віддзеркалювання може бути невербальним (копіювання жестів, рухів тіла і міміки співрозмовника, дихання такт в такт) або вербальним (запозичення з лексикону часто використовуваних слів, підстроювання під інтонацію голосу).

На рівні підсвідомості віддзеркалювання (повторення міміки, інтонації, жестів співрозмовника) дає відчуття, що ви думаєте і відчуваєте те саме, що і ваш співрозмовник. Ось чому цей прийом допомагає найкращим чином встановити контакт з іншою людиною. Як показує практика, в бізнесі при діловому спілкуванні досягається приблизно в півтора рази більше домовленостей по операціях, коли разом зі словами пускається в хід закон дзеркала.

Ефект дзеркала. Тактика ефекту дзеркала використовує природний людський нарцисизм. Це хороший спосіб зваблювання. Ви вивчаєте потаємні помисли співрозмовника, цінності, смаки та інтереси об’єкта, а потім відображаєте його душу в собі, стаючи для нього його ж подобою. Бачачи своє друге «я», людина тягнеться до нього. Цей принцип закону дзеркала добре спрацьовує в любовних відносинах при спокушанні як чоловіків, так і жінок. Мало кому не захочеться бачити своє відображення, підкресліть своєю поведінкою, як багато в вас загального, що ви немов одне ціле, просто різної статі і ефект дзеркала спрацює.

Повторення жестів і міміки – справа не така проста, якою здається на перший погляд. Ви повинні активізувати спостережливість і природність. Потрібно вміти налаштуватися на свого співрозмовника, немов на одну і ту ж саму хвилю. В результаті ви станете передбачати рух співрозмовника, а нерідко він теж стане повторювати ваші висловлювання і жести. Виходить, що тепер вже не ви йдете за ним, повторюючи його дії, а він слідує за вами. Таке невербальне взаємопроникнення дозволяє направляти людину, використовуючи закон дзеркала, в потрібну вам сторону, але для цього потрібно досягти певного ступеня довіри у відносинах з людиною, а це виходить не завжди.

Наприклад, вам попався співрозмовник, який демонстративно «тримає себе в руках», не проявляє емоцій, не робить ніяких жестів. Однак будь-яка людина все одно робить хоч якісь швидкоплинні рухи. Ви можете помітити їх, якщо будете уважні, а потім віддзеркальте ці рухи в посиленому варіанті. Крім того, у людини так чи інакше змінюється поза. Вам нічого не варто взяти таку ж позу. Найбільш потужним засобом в побудові контакту є налаштування під дихання іншої людини.

Щоб правильно копіювати пози і міміку, потрібно вміти, розбиратися в їх розумінні. Якщо Ваша мета справити на людину вплив, а не налаштувати проти себе, переймати захисну позу, незадоволені вирази, позу і жести невпевненості чи зверхності не можна.

Ефект дзеркала – вміння відображати реальність можна використовувати як засіб в боротьбі з ворогами. Спробуйте копіювати кожну їхню дію, і вони заплутаються. Ви одночасно даєте їм зрозуміти, що поділяєте їхні цінності, але зриваєте з них маски.

Коли ми підходимо до дзеркала, бачимо в ньому тільки себе, свій знайомий вигляд. Але чим довше придивляємося, тим більше відчуваємо, що бачимо себе так само, як бачать нас інші люди. Цей ефект ще більше посилюється, коли ми кидаємо в дзеркало побіжно випадковий погляд.

Ефект дзеркала – це відображення нами дій оточуючих людей. Іноді така поведінка дратує оточуючих, але в інших випадках відбувається все навпаки: людям, яких ви віддзеркалюєте, здається, що ви в точності відобразили їх бажання. Відображення будь-чиєї реальності здатне впливати на найпримітивніші почуття.

За допомогою ефекту дзеркала ви можете нейтралізувати супротивника, роблячи в точності те, що робить він. Так, використовуючи закон дзеркала, ви зможете заховати свої справжні наміри. Ви копіюєте його поведінку, і він не може вас зрозуміти і виробити стратегію проти вас. Нерідко це здається вашому суперникові чистої води знущанням, схожим з тим, як в дитинстві хтось дражнив вас, повторюючи кожен жест і кожне слово. Ви можете уподібнитися такій дитині на більш високому і тонкому рівні і довести опонентів до роздратування. Ефект дзеркала – це щит. Він засліплює противника, а ви не втрачаєте часу даром і ставите невидимі капкани.

Якщо вам підсунули гірку пігулку, є спосіб за допомогою ефекту дзеркала повернути її опоненту і змусити його проковтнути її самому. Це те, що в дитинстві ми називали «дати здачі». Замість того, щоб скаржитися, поступіть з вашим ворогом в точності так, як він вчинив з вами. Примусьте його не тільки зрозуміти, а й відчути, як це «приємно».

Дзеркало тільки на перший погляд відображає реальний світ. Насправді ж це ілюзія, в якій копії людей і предметів перевернуті. Коли ж ми дивимося на себе в дзеркало, ми ніколи не думаємо про це, приймаючи відображення за реальність. Майже ідентичною правдоподібністю легко камуфлювати все що завгодно від підроблених товарів до підробленої демократії, несправжніх почуттів або великих і зухвалих викрадень. Світ дзеркала – це світ ілюзій, які здатні завдати удару по реальності. Ви можете приймати, скорегувати і перенаправити його або не приймати.

Залишити коментар