Категорії
Різне

Запаси рідкоземельних елементів в Японії

Японські вчені склали карту величезних запасів рідкоземельних елементів в глибоководному мулі. За їх словами, запасів достатньо, щоб забезпечити світовий попит на «майже нескінченній основі».

Припускають, що відкладення, виявлені в ексклюзивно японських економічних водах, містять більше 16 мільйонів тонн елементів, які буквально дорожчі за золото у виробництві високотехнологічних продуктів, від мобільних телефонів до електромобілів.

Команда з декількох університетів, підприємств і державних установ обстежили західну частину Тихого океану біля острова Мінамі-Торісіма, Японія.

Запаси рідкоземельних елементів, Японія
Острів Мінамі-Торісіма

На досліджуваній ділянці в багатому мінералами регіоні під час обстеження виявилося близько 1,2 млн тонн відкладень рідкоземельних оксидів, йдеться в дослідженні Ютаро Такайї, вченого з Університету Васеда, і Ясухіро Като з Університету Токіо.

Близько 2500 квадратних кілометрів на південь від Японських островів повинні містити 16 мільйонів тонн цінних елементів, говориться в дослідженні. Резерви в цій області «мають великий потенціал у вигляді відкладень руди найважливіших для сучасного суспільства елементів». Резервів рідкоземельних елементів в цій області вистачить на сотні років, що неймовірно в умовах найжорстокішого дефіциту рідкоземельних елементів. Зараз команда шукає ефективні методи видобутку і відділення цінних елементів від інших в мулі. На пошук рішення піде до п’яти років.

В даний час світ в серйозній мірі покладається на рідкоземельні елементи в Китаї – велику їх частину поставляє Пекін. Але експорт цих продуктів сильно обмежений з дипломатичних причин. Наприклад, у 2010 році японські виробники зіткнулися з серйозним дефіцитом, оскільки Китай обмежив експорт дорогоцінних металів.

Це сталося після того, як Японія заарештувала капітана китайського траулера, який був втягнутий в обхід з японськими береговими військами поблизу островів Сенкаку, на які Китай заявляє свої права.

«Величезна кількість ресурсів і ефективність переробки корисних копалин є сильними показниками того, що цей новий ресурс мулу з рідкоземельних елементів може бути використаний в найближчому майбутньому», кажуть вчені.

Залишити відповідь