Категорії
Природа Тварини

Зараження норки в Юті

Зараження норки в Юті – перший відомий випадок поширення SARS-COV-2 в дикій природі.

Фахівці з міністерства сільського господарства в США в звіті за 13 грудня повідомили, що зараження дикої американської норки коронавірусом, імовірно, є першим подібним випадком переходу SARS-COV-2 від сільськогосподарських тварин в дику природу.

Хвору особину було знайдено під час тестування тварин, що мешкають поблизу норкових ферм, де раніше (в період з 24-го серпня по 30 жовтня 2020 року) було зареєстровано масове зараження на ковід-19.

Спочатку пандемії вже було кілька спалахів коронавірусної інфекції на подібних тваринницьких підприємствах в США і Європі.

Поширення вірусу серед диких або вирощуваних на фермах норок може привести до виникнення нових видів мутацій, яких не фіксували в людській популяції. Потенційно це дозволить SARS-COV-2 вражати інші види тварин або бути їм переносниками більш небезпечного штаму назад до людини.

Захворювання на ферму було занесено зараженими співробітниками. Однак невеликі генетичні зміни у вірусів показують, що потім вони передалися в зворотному напрямку. На початку листопада в Данії мільйони тварин були вбиті після того, як влада висловила занепокоєння з приводу можливих мутацій SARS-COV-2, здатних зробити вакцини від ковід-19 менш ефективними.